فهرست

در بازدید جمعی از مسئولین فرهنگی استان از کتابخانه مرکزی اردبیل مطرح شد؛

لزوم هم افزایی بیشتر دستگاه های فرهنگی در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی

مدیرکل کتابخانه های استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت دستگاه های فرهنگی در جهت ارائه خدمات فرهنگی مطلوب به مردم مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جمعی از مسئولان فرهنگی استان از جمله؛ رضوان باقلاچی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ کلام الله صفری، مدیرکل آموزش و پرورش استان؛ حجت الاسلام، سلامت، مسئول تربیت و اموزش سپاه حضرت عباس (ع) اتان به همراه پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی اردبیل بازدید کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جریان این بازدید با اشاره به فعالیت 84 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح استان اظهار داشت: سالن های مطالعه در تمامی کتابخانه های عمومی استان جانمائی شده و در اکثر کتابخانه های سالن های مطالعه‌ی مجزا برای خواهران و برادران وجود دارد اما به جهت استقبال قابل توجه اعضا از کتابخانه های عمومی، توسعه این مراکز ضروری است.
وی با تاکید بر لزوم احداث قرائت خانه در سطح استان بویژه مراکز شهرستان ها خاطر نشان کرد: هم اکنون 4 باب سالن مطالعه خصوصی با اخذ مجوز های لازم از این اداره کل در حال فعالیت هستند و چندین مجوز دیگر نیز برای ایجاد این مراکز فرهنگی در حال صدور می باشد.
در ادامه این بازدید طی برگزاری نشست مشترک در خصوص اجرای برنامه های مشترک فرهنگی فی مابین کتابخانه های عمومی و معاونت تربیت و اموزش سپاه حضرت عباس ( ع) بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد با استفاده از ظرفیت این دو نهاد برنامه های فرهنگی کتاب محور برنامه ریزی و اجرا شود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ