فهرست

نماینده منتخب مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت:

توسعه فضاهای فرهنگی و آموزشی، بستر سازی در جهت ارتقای شاخص های فرهنگی است

علی نیکزاد گفت: عملیات تکمیل آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی استان با تخصیص اعتبار مورد نیاز تسریع شده و این پروژه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری به بهره برداری برسد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دفتر علی نیکزاد، نماینده ادوار مجلس و منتخب مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به ایشان در خصوص موضوعات مربوط به کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.
منتخب مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضروت توجه به مقوله های فرهنگی اظهار داشت: تربیت شخصیت های برجسته فرهنگی و فرهیخته در جامعه نیازمند بستر سازی در حوزه های فرهنگی است و هزینه کرد در این حوزه، تضمین کننده سلامت فکری و شکل گیری جامعه ای اخلاق مدار و توسعه یافته خواهد شد.
علی نیکزاد تامین اعتبار مورد نیاز برای توسعه و پیشرفت در حوزه های فرهنگی را یکی از موضوعات مهم  درمجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود:  به عنوان منتخب مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از تمامی لوایح و طرح های پیشنهادی در حوزه های فرهنگی و کتابخانه ای حمایت خواهم کرد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تسریع در تکمیل پروژه سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اردبیل گفت: فضای فرهنگی استان به شدت نیازمند توسعه مجموعه های فرهنگی است و علیرغم گذشت بیش از 15 سال از افتتاح کتابخانه مرکزی، بخش آمفی تئاتر این کتابخانه هنوز به بهره برداری نرسیده است.
وی ضمن قدر دانی از پیگیری مجدانه مدیرکل کتابخانه های عمومی در اخذ اعتبار مورد نیاز این پروژه فرهنگی گفت: بحمدالله با تلاش بی وفقه خانم رضاقلیزاده، اعتبارمورد نیاز این مجموعه تامین شده و  امیدواریم این پروژه که به شدت مورد نیاز اهالی فرهنگ است در نیمه اول سال جاری به بهره برداری برسد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدرا ضمن تقدیم لوح تقدیر دبیرکل نهاد به علی نیکزاد طی سخنانی دسترس پذیر نمودن کتاب برای اقشار مختلف را نیازمند توسعه کتابخانه عمومی دانست و افزود: در حال حاضر 83 باب کتابخانه های عمومی در سطح استان در حال ارائه خدمات به اهالی فرهنگ و کتاب دوست استان هستند و توسعه فضا های مطالعاتی نیازمند اهتمام مسئولان و تامین اعتبار مورد نیاز است.
رضاقلیزاده با بیان فعالیت گسترده کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره های متعدد کتابخوانی از جمله جشنواره ملی کتابخوانی رضوی؛ جشنواره استانی کتابخوانی ویژه عشایر استان «بیلیک اوبالاری» تولید محتوا فرهنگی با محوریت کتاب در فضای مجازی؛ راه اندازی غرفه فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان ها؛ ارائه خدمات داخل کتابخانه ای و برگزاری نشست های متنوع با محوریت کتاب برای اقشار و  گروه های مختلف و ایجاد محافل قرآنی و ادبی، تنها بخشی از اقدامات این دستگاه فرهنگی است.
 
 
 
نسخه قابل چاپ