فهرست

یک روز به یاد ماندنی با عشایر استان اردبیل؛

حضور کتابداران مناطق عشایر نشین درجمع عشایر باصفای ایل شاهسون به بهانه برگزاری جشنواره کتابخوانی «بیلیک اوبالاری»

جشنواره کتابخوانی عشایر « بیلیک اوبالاری» فرصتی برای حضور در جمع عشایر شاهسون و برگزاری برنامه های فرهنگی و کتابخوانی را فراهم کرد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در ادامه اجرای سلسله برنامه های فرهنگی و کتابخوانی برای اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف استان، اینبار متولیان امر ترویج کتابخوانی توجه خود را معطوف به  با قشر زحمت کش و امیدآفرین جامعه ( عشایر شاهسون) استان اردبیل نموده اند.
استان اردبیل به عنوان یکی از مراکز اصلی ایل شاهسون مغان شناخته شده است که در نوار مرزی شمال غربی کشور و در حاشیه های رود ارس در مرز بین ایران و کشور آذربایجان در امر تولید نقش بسزایی ایفا می کنند.

مهمترین بخش عشایر استان اردبیل قشلاق را در شهرستان های اصلاندوز، پارس آباد، گرمی، انگوت و بیله سوار سپری می کنند و در تابستان در دامنه کوه با سخاوت سبلان سکنی می گزینند.
اولین حضور اکیپ اعزامی از اداره کل به همراه کتابدران شهرستان های عشایر نشین در مدارس عشایری بخش انگوت با معرفی کتاب، اجرای مسابقه نقاشی و قصه گویی صورت گرفت و در ادامه با حضور در جمع کودکان عشایر شهرستان اصلاندور ویژه برنامه های فرهنگی از جمله معرفی کتاب، قصه گویی توسط کودکان همراه شد.

در ادامه کتابداران کتابخانه های عمومی در شهرستان پارس آباد با برگزاری بازی های بومی محلی با حضور دانش آموزان منطقه عشایری مغانسر و معرفی کتاب منتخب جشنواره « کوه مرا صدا» توسط عضو کودک کتابخانه عمومی شهید رجائی شهرستان پارس آباد برگزار شد.
در شهرستان بیله سوار نیز عشایر استان از جشنواره کتابخوانی عشایر استقبال کرده و با بخش های مختلف این جشنواره آشنا شدند.
گفتنی است کتابخانه سایر نور شهرستان بیله سوار نیز در طول ایام برگزاری جشنواره  با حضور در میان عشایر این شهرستان ها برنامه های فرهنگی اجزا می کند.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ