فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر عنوان شد:

اهتمام کتابخانه های عمومی در ترویج کتاب و کتابخوانی

فرماندار شهرستان کوثر گفت: کتابخانه های عمومی مهمترین ارگان فرهنگی در ترویج کتاب و کتابخوانی هستند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر در سال جاری با حضور مطلب صادقزاده، فرماندار و رئیس انجمن کتنابخانه های عمومی  شهرستان؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حسن بحری زاده، بخشدار مرکزی؛ معصومه مصطفایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ سجاد حمزه پور، رئیس شورای اسلامی شهر گیوی و جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای حقیقی انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار کوثر در این جلسه با بیان اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: کتابخانه های عمومی به عنوان مهمترین متولی نهادینه کرد فرهنگ کتاب و کتابخوانی در توسعه این فرایند نقش مهمی برعهده دارند و در شهرستان کوثر کتابخانه های عمومی  به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی مورد توجه کتاب دوستان قرار گرفته است.
وی با اشاره به انتخاب کتابخانه عمومی روستایی شهید سبز علیپور شهرستان کوثر به عنوان روستای دوستدار کتاب در سال گذشته، خاطر نشان کرد: کتابداران شهرستان با ایفای رسالت خود در حوزه جذب مخاطب و اجرای برنامه های متنوع با محوریت کتاب نقش پررنگتری در تحقق اهداف فرهنگی برعهده دارند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با بیان اینکه کتابخانه عمومی در حوزه تولید محتوای فرهنگی و برگزاری دوره های آموزشی و حمایت از کسب و کار های خرد فعالیت پرشتاب تری را انجام می دهند افزود: برگزاری جشنواره های کتابخوانی و مسابقات فرهنگی نشان دهنده اهتمام این مجموعه های فرهنگی برای ترویج کتاب خوانی در جامعه است.
وی با اشاره به شرکت بیش از 3 هزار و 200 نفر در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از شهرستان کوثر تصریح کرد: بیش از 42 نفر به عنوان برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره مورد تجلیل قرار گرفتند.
در ادامه این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات مختلف فرهنگی در خصوص نصب المان های کتابخوانی و فرهنگی و همچنین راه اندازی ایستگاه های مطالعه در پایگاه های امداد و نجات جاده های و نمایشگاه های فرهنگی تاکید شد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ