فهرست

همزمان با بیستمین سالروز نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

ویژه برنامه «با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» در شهرستان کوثربرگزار شد

همزمان با گرامیداشت بیستمین سالروز نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ «ویژه برنامه با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» با استقبال پرشور کودکان شهرستان کوثر برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با گرامیداشت بیستمین سالروز نهاد کتابخانه های عمومی کشور «ویژه برنامه با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» با استقبال پرشور کودکان شهرستان کوثر با اجرای سارا سیدحاتمی از مجریان توانمند برنامه کودک شبکه سبلان  برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر، در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه کودکان به عنوان آینده سازان جامعه در توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی دارند، اظهار داشت: پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان و افزایش اطلاعات علمی و مهارت آموزی آنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در جهت ظهور و بروز استعداد های کودکان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی برنامه های متنوعی را طول سال به مورد اجرا می گذارند.
وی مانوس شدن با کتاب از دوران کودکی را موجب نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: هماهنگی بین دستگاه های فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش، کتابخانه های عمومی و نهاد خانواده در شکل گیری این فرهنگ نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
در این برنامه که با اجرای سارا سیدحاتمی از مجریان برنامه کودک شبکه سبلان برگزار شد، برنامه های متنوعی از جمله معرفی کتاب، قصه خوانی، مسابقه ضرب المثل و جمله سازی و سایر برنامه های تفریحی اجرا شد.
گفتنی است، در بخش معرفی کتاب ارغوان صادقی از اعضای کودک کتابخانه عمومی دکتر حسن احمدی گیوی کتاب «تو دیگه کی هستی» و یسنا حسنی کتاب «بازداشگاه متروکه» را معرفی کردند و ایلدا برزگر و سانلی علیپور از اعضای کودک کتابخانه عمومی دکتر حسن احمدی گیوی نیز به ترتیب کتاب های «خود دوست داشتنی من» و کتاب « من یک گوزن بودم» را معرفی کردند.
همچنین در پایان برنامه سحر رستمی عضو کودک کتابخانه شهید سبز علیپور روستای زرج آباد به اجرای نقالی و شاهنامه خوانی پراخت.
 
 

 
     
 
                                       
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ