فهرست

همزمان با بیستمین سال روز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

طرح «ملی کتابخانه گردی» در کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال اجرا شد

کتابخانه های عمومی شهید عاشوری زاده خلخال و امام سجاد(ع)هشجین میزبان جمعی از مسئولین و مردم در طرح کتابخانه گردی شدند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با بیستمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشورآیین کتابخانه گردی جهت آشنایی مردم و مسئولان با اهداف و برنامه های کتابخانه ها با حضور سیدجواد یحیی زاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال؛ شهناز شاطری، رئیس شورای شهر روئسای ادارات فرهنگ و ارشاد، اموزش و پرورش و مدیران مدارس، دانش آموزان، اعضای ستاد نماز جمعه، اعضای حقیقی انجمن برگزار گردید.
یحیی زاده با اشاره به لزوم تخصیص اعتبار مناسب به منظور احداث کتابخانه مرکزی در شهرستان خلخال اظهار داشت:  کتابخانه ها چراغ راهی روشن برای جویندگان دانش و بهترین مکان برای کتابخوانان و بویژه کودکان و نوجوانان هستند.
 گفتنی است : تزیین کتابخانه، برپایی نمایشگاه عکس از اقدامات و برنامه های فرهنگی کتابخانه، راه اندازی نمایشگاه کتاب،  جلسه هم اندیشی با فعالان فرهنگی،  برنامه های جمع خوانی و کتابخوانی از جمله برنامه های بود که بمناسبت بیستمین سال روز تاسیس نهاد در کتابخانه عمومی شهید عاشوری زاده این شهرستان برگزار شد.
 
 

شایان ذکر است در کتابخانه عمومی امام سجاد (ع) شهر هشجین نیز امام جمعه هشجین به همراه روسای حوزه قضایی، کمیته امداد، آموزش و پرورش، اداره فرهنگ، رئیس هیات والیبال ، چهره های فرهنگی شهر هشجین و جمعی از اعضای هیات امنای مساجد با حضور در کتابخانه از  بخش های مختلف  این مرکز فرهنگی بازدید کردند.
حاج آقاصفابخش امام جمعه هشتجین در جریان این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته در کتابخانه هشتجین خاطرنشان کرد: کتابخانه هشتجین به مکانی فعال و پویا تبدیل شده ویکی از نقاط حائز اهمیت شهر و بخش خورش رستم می باشد.
موقر رئیس حوزه قضایی بخش نیز با توجه به نزدیکی به ایام برگزاری کنکور و محرومیت منطقه، خواستار بازگشایی شیفت دوم کتابخانه امام سجاد شد و افزود:  همکاری های لازم بین نهاد های فرهنگی به منظور فعال تر شدن کتابخانه انجام گیرد.
 محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال نیز در این دیدار از روسای کمیته امداد و آموزش و پرورش درخواست کرد در ایجاد کارگاههای آموزشی و خودباوری و آموزش کسب و کار از پتانسیل کتابخانه عمومی امام سجاد استفاده شود و دانش آموزان ومددجویان را برای حضور در کتابخانه تشویق و راهنمایی نمایند.
 گفتنی است در حاشیه این برنامه، نمایشگاه صنایع دستی، غرفه نمایشگاه مواد دارویی و غذایی، غرفه تهیه و پخت آش محلی، غرفه تهیه نان محلی، نمایشگاه عکس از اقدامات و برنامه ها، ایستگاه رنگ آمیزی ، نمایشگاه کتابهای پر مخاطب، کاشت نهال، جلسه هم اندیشی اعضای انجمن و چهره های فرهنگی از جمله برنامه های تدارک دیده شده توسط کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) هشجین بمناسبت طرح ملی کتابخانه گردی بود .


 
نسخه قابل چاپ