فهرست

اجرای برنامه های بیستمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه ها در شهرستان نمین؛

ویژه برنامه های فرهنگی و کتابخوانی با محوریت « کتابخانه گردی» در کتابخانه های عمومی شهرستان نمین برگزار شد

به مناسبت گرامی داشت بیستمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور برنامه های متنوع فرهنگی در شهرستان نمین برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با هدف گرامی داشت بیستمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، برنامه های محفل ادبی و کارگاه های آموزشی همراه با اجرای طرح کتابخانه گردی در شهرستان نمین برگزارشد.
اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های شهرستان نمین
به مناسبت سالروز تاسیس نهاد، کارمندان ادارات شهرستان نمین، دانش اموزان مدارس و همچنین اقشار مختلف مردم و کتاب دوستان از کتابخانه حبیب الله امامی نمین بازدید به عمل آوردند.
در این مراسم خدمات کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف ارائه خدمات کتابخانه ای، بخش های فعال در کتابخانه ها و فعالیت های فرهنگی برای بازدید کنندگان تشریح شد.کارگاه آموزشی آداب و آیین سبک زندگی دخترانه در کتابخانه حبیب الله امامی نمین برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی که با حضور دکتر علی عبادیان از روانشناسان برجسته شهرستان نمین آداب و آیین های زندگی دخترانه را برای دانش اموزان حاضر در این کارگاه آموزشی تشریح گرد.
 وی گفت: یکی از مهم‌ترین مواردی که برای تربیت دینی کودکان به ویژه در زمینه حجاب باید به آن توجه کرد، این است که فرزندانمان را در دوران کودکی به رعایت مسائل دینی تشویق کنیم. مسلماً اگر از والدینی که از رفتار جوانشان در زمینه رعایت حجاب یا ارتباط با جنس مخالف ناراحت هستند، بپرسید آیا در دوران کودکی فرزندشان، تشویق‌های دینی داشته‌اند یا در اعیاد مذهبی به او هدیه‌ای داده‌اند، جواب مثبتی نخواهید گرفت.
 روانشناس برجسته شهرستان نمین در این مراسم که با حضور دانش آموزان مدرسه صدیقه کبری(س) و هنرستان حضرت زینب(س) برگزار شد پیروی از سیره زندگانی فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب(س) را به عنوان الگو و اسوه زنان مسلمان ضروری دانست و افزود: تاسی از شیوه زندگانی و آداب و رفتار این بزرگان، مسیر روشن زندگی را برای دختران فراهم می سازد.


 
 
محفل ادبی بابونه ها با شعرخوانی تعدای از اعضای کودک کتابخانه های  شهرستان نمین برگزار شد.
در این محفل که با حضور اعضای فعال کلاس پنجم کتابخانه امامی تشکیل شد، الهه پیشگر، نیلیا دلشاد، آوینا صحرایی و ماریا بهشتی در وصف نمین و اهمیت کتاب و کتابخوانی شعر خوانی کردند. همچنین در پایان برنامه سروین تقوی داستان «جمشید»  را  از کتاب شاهنامه برای کودکان خواند.


نشست هم اندیشی امور بانوان فرمانداری  با محوریت سیزدهمین دوره برگزاری «جشنواره کتابخوانی رضوی» در کتابخانه امامی نمین برگزار شد.
با حضور مشاور امور بانوان و خانواده شهرستان نمین و بانوان شاغل شهر نمین نشست هم اندیشی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد در کتابخانه امامی برگزار شد.
در این جلسه در مورد اهمیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و لزوم تبلیغ و شرکت آحاد مردم شهرستان در این جشنواره برنامه ریزی شد.
این نشست با معرفی دو کتاب مهم در زمینه خانواده و کودکان ادامه یافت و  فریبا جعفری، مسئول کتابخانه فرهنگ نمین، کتاب «آیا کودک شما از مرگ عزیزان اندوهگین است» نوشته دکتر مهری پریرخ و از انتشارات توت را به حضار معرفی نموده و در خصوص رفتار درست با کودکان در زمینه سوگواری و روبرو شدن با وقایع دردناک زندگی اطلاعات مفیدی را ارائه کرد.
در ادامه نیز سمیه کوکب بخت، مسئول کتابخانه حبیب الله امامی نمین کتاب « مامان و معنای زندگی» نوشته اروین یابوم از انتشارات نیک فرجام را معرفی نموده و حضار در خصوص  پرورش درست کودکان و نحوه ارتباط مادران با فرزندان به بحث و گفتگو پرداختند.
در پایان این نشست مقرر شد، تمامی جلسات امور بانوان فرمانداری،  با معرفی یک کتاب ارشمند توسط یکی از کتابداران شهر نمین برگزار شود.
گفتنی است به مناسبت گرامی داشت بیستمین سالروز تاسیس نهاد، جمعی از اعضای کتابخانه عمومی  شهرستان نمین با اهدای گل به کتابخانه های این شهرستان در شاداب سازی کتابخانه ها مشارکت کردند.

 

 
 
 
نسخه قابل چاپ