فهرست

با حضور جمعی از دانش آموزان مدارس؛

طرح سراسری «کتابت قرآن» در شهرستان نیر برگزار شد

امام جمعه شهرستان نیر در بازدید از طرح « کتابت قرآن کریم» گفت: قرآن کتاب هدایت برای همه بشریت در اعصار و دوران های مختلف است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، طرح سراسری کتابت قرآن کریم از سلسله طرح های سراسری سی و یکمین دوره هفته کتاب، با مشارکت جمعی از دانش اموزان مدارس در کتابخانه های عمومی شهرستان نیر برگزار شد.
این طرح همزمان با ایام فاطمیه و روز های سوگواری دخت نبی اکرم (صلی الله علیه و اله)؛حضرت فاطمه الزهرا سلام علیها، روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ، در محل کتابخانه شمس تبریزی و مدرسه شبانه روزی زکیه و با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیر و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان انجام گرفت.
 دراین طرح که با حضور دانش آموزان فعّال و علاقه مند مقطع سوم و چهارم ابتدایی در کتابخانه شمس تبریزی اجرا شد قبل از کتابت، حجت الاسلام آیت نعمتی، امام جمعه نیر در خصوص آداب  قرائت قرآن ، اثرات و برکات خواندن قرآن در زندگی و ارتباط با این کتب آسمانی که مقدس‌ترین و بهترین کتاب برای ما مسلمانان است، مطالبی را بیان کرد.
امام جمعه نیر گفت: قرآن کتاب هدایت برای همه انسان ها در طرح تاریخ بوده است و این کتاب آسمانی انسان را از تاریکی به روشنایی و از جهل به خرد و دانایی هدایت می کند.
حجت الاسلام نعمتی تلاوت قرآن را باعث رهایی انسان از درد و رنج دانست و افزود: یکی از اثرات و ثمرات تلاوت روزانه قرآن پیدا کردن مسیر درست زندگی است.
 زینب انجامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر هدف از اجرای این طرح را تجلی و پیوند برنامه های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه های عمومی شهرستان عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با قرآن کریم و الگو قرار دادن آموزه‌های قرآنی در زندگی آنان  برگزار می شود.
قابل ذکر است؛ حجت الاسلام نصیری؛ رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اردبیل و حجت الاسلام نعمتی؛ امام جمعه محترم شهرستان نیر؛ حجت السلام پاک منش، کارشناس  اداره تبلیغات اسلامی شهرستا نیر  به همراه روسای ادارات از این طرح بازدیدکردند
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ