فهرست

درجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان های گرمی و انگوت عنوان شد؛

فضای فعلی کتابخانه های این شهرستان ها پاسخگوی نیاز مطالعاتی خیل عظیم مراجعان نیست

مدیرکل کتابخانه های عمومی گفت: احداث کتابخانه جدید و توسعه کتابخانه عمومی شهید عزیزپور، مطالبه اصلی مردم و مسئولین فرهنگی در شهرستان های گرمی و انگوت است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان های گرمی و انگوت با حضور 10 نفر از مدیران کل دستگاههای فرهنگی استان و همچنین اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ها در محل فرمانداری های این شهرستان ها برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان در این جلسه با تشریح اقدامات کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی و ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخانه های عمومی در سطح استان به عنوان پایگاه های فرهنگی و اجتماعی مورد وثوق و توجه فعالان فرهنگی و کتابخوانان است و برنامه های مختلفی ازجمله برگزاری نشست های کتابخوانی، محافل ادبی و شعر خوانی، مسابقات کتابخوانی، نقدو برسی کتاب و همچنین ارائه خدمات کتابخانه ای در این مراکز انجام می گیرد.
وی با بیان اینکه اولین کتابخانه عمومی مستقل شهرستان گرمی در سال 1400 به همت بنیاد علوی احداث شده است اظهار داشت: هم اکنون بیش از 1600 نفر از خدمات این مرکز استفاده می کنند و فضای فعلی کتابخانه جوابگوی خیل عظیم مشتاقان به کتاب و کتابخوانی نیست و امیدواریم این فضا در سال های آتی توسعه یابد.
رضاقلیزاده در ادامه سخنان خود ایجاد کتابخانه و توسعه کتابخانه فعلی و همچنین ساخت کتابخانه در روستا های پرجمعیت را مطالبه مهم مردم و مسئولین فرهنگی این شهرستان عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم طبقه دوم کتابخانه عمومی شهید عزیز پور این شهرستان تکمیل و در اختیار کتاب دوستان قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: غیر از کتابخانه عمومی شهید عزیزپورگرمی، کتابخانه شیح محمد اجارودی در بخش موران؛ کتابخانه استاد شهریار در شهر انگوت و کتابخانه عمومی مشارکتی در زندان این شهرستان راه اندازی شده است.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ