فهرست

مسئول کتابخانه روستایی برتر در سی و یکمین دوره هفته کتاب گفت:

کتابخانه روستای ملاکندی، کتابخانه ای کوچک با ظرفیت عظیم فرهنگی است

مسئول کتابخانه روستایی ملاکندی گفت: فضای کوچک کتابخانه و منابع محدود، مانعی در مسیر ترویج کتاب و کتابخوانی نیست.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، گلزار آفتابی، مسئول کتابخانه ملا احمد مختاری روستای ملا کندی پارس آباد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل با اعلام این مطلب اظهار داشت: مجموعه تلاش هایی که در امر ترویج کتابخوان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی شیخ احمد مختاری روستای ملاکندی شهرستان پارس آباد صورت گرفت موجب شد تا این کتابخانه در سی و یکمین دور هفته کتاب به عنوان کتابخانه برتر در بین کتابخانه های منتخب قرار گیرد.
گلزار آفتابی به ایجاد فضای صمیمی در کتابخانه عمومی با حضور کودکان اشاره کردو افزود: کتابخانه عمومی این روستا به عنوان تنها مرکز فرهنگی فعال مورد توجه جدی اقشار مختلف بویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفته، به نحوی که آنان تمام اوقات فراغت خود را در این محیط کوچک فرهنگی اما صمیمی سپری می کنند.
این مسئول کتابخانه منتخب اضافه کرد: به لحاظ وسعت کم کتابخانه که کمتر از 50 بوده و همچنین منابع محدود، فعالیت فرهنگی همچنان مورد توج است و از همه ظرفیت های موجود در روستا در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی کتابخانه های عمومی بهره برداری میکنیم.
وی همچنین به  اجرای طرح امانت خانه به خانه کتاب در این روستا اشاره کرد و افزود: با مشارکت اعضای فعال کتابخانه، کتاب ها به درب منازل اعضای کتابخانه و همچنین روستا های همجوار ارسال می شود تا امر کتاب و کتابخوانی بیش از گذشته ترویج شود.
آفتابی در پایان سخنان خود با تشریح برنامه های اجرا شده تصریح کرد: نشست کتابخوان،قصه گویی ،جمع خوانی،معرفی کتاب،مسابقه نقاشی،مسابقه اوریگامی سازی و سایر برنامه های متنوع فرهنگی از جمله برنامه هایی است که با محوریت کتابخانه اجرا می شود.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ