فهرست

مسئول کتابخانه برتر در سی و یکمین دوره هفته کتاب عنوان کرد:

فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها موجب تحول در ترویج کتاب و کتابخوانی می شود

سوسن روح آور گفت: طرح امانت گروهی کتاب با مشارکت مدارس و کتابخانه عمومی شهید باهنر پارس آباد اجرا می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سوسن روح آور، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان پارس آباد با اشاره به انتخاب این کتابخانه به عنوان یکی از کتابخانه های منتخب در سی و یکمین دوره هفته کتاب اظهار داشت: تلاش مجموعه عوامل و کارکنان این کتابخانه در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی این مجموعه برای جذب اقشار مختلف به سمت کتاب و کتابخانه است و در این راستا با هدف تحول در ترویج کتاب و کتابخوانی ویژه برنامه های متعددی با محوریت کتاب اجرا می شود.
وی ارتباط مستمر با مدارس یکی از راهکار های جذب دانش اموزان به کتابخانه های عمومی عنوان کرد و افزود: بر اساس هماهنگی هایی که با مدارس صورت می گیرد کتابداران با حضور در مدارس برنامه های مختلف فرهنگی از جمله نشست های معرفی کتاب، مسابقه کتابخوانی  و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی گروهی از جمله تهیه روزنامه دیواری را انجام می دهند.

مسئول کتابخانه شهید باهنر پارس آباد همچنین از انتخاب رابط بین کتابخانه و مدارس خبر داد و خاطر نشان کرد: با انتخاب یکی از کارکنان مدارس به عنوان رابط فرهنگی طرح امانت گروهی کتاب اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح کتاب های درخواستی دانش اموزان به رابط مدرسه و کتابخانه ارائه می شود تا در اختیار دانش اموزان قرار گیرد.
وی همچنین به نهادینه کردن فرهنگی مطالعه از دوران کودکی در بین دانش اموزان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین حلقه های ارتباطی کتابخانه های عمومی با مهد کودک ها و پیش دبستانی هاست  و اجرای برنامه های شاد از جمله قصه گویی و قصه خوانی و نمایش برای کودکان با هدف نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی در مهد کودک های این شهرستان صورت می گیرد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ