فهرست

منتخب سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

خلاقیت در اجرای برنامه های کتاب محور، رمز استقبال اقشار مختلف از برنامه های فرهنگی در کتابخانه است

کتابدار منتخب سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: کتابخانه های عمومی پایگاه فرهنگی و اجتماعی و دانشگاه های عمومی برای اقشار مختلف جامعه هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، فاطمه مهری کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان پارس آباد، در مراسم نکوداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار که همزمان با 24 آبان ( روزکتاب) در تالار وحدت تهران برگزار شد به عنوان کتابدار منتخب در سطح ملی انتخاب و با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
این کتابدار منتخب سی و یکمین دوره هفته در گفتگو با روابط عمومی اداره کل با بیان اینکه حضور در داخل کتابخانه و در میان کتاب ها و همچنین در جمع کودکان و مراجعین به کتابخانه، انگیزه مضاعف را برای تلاش بیشتر ایجاد می کند اظهار داشت: کتابخانه شهید باهنر شهرستان پارس آباد با بیش از 18 هزار نسخه کتاب، یکی از کتابخانه های دارای ذخایر غنی از منابع مکتوب محسوب می شود و همین امر موجب استقبال اقشار مختلف از کتابخانه شده است.
وی با بیان اینکه از 2 هزار نفر عضو کتابخانه بیش از یک هزار نفرآنان مربوط به رده سنی کودکان و نوجوان است افزود: توجه به قشر کودک و نوجوان رمز توسعه و پویایی جامعه در آینده است و به هراندازه که میزان فرهیختگی و دانایی را با مطالعه کتاب در کودکان ارتقا دهیم در تحقق ایجاد جامعه فرهیخته و آگاه موفق خواهیم بود.
این کتابدار برجسته ملی اجرای طرح های خلاقانه در حوزه کودکان ونوجوانان در کتابخانه شهید باهنر پارس آباد را یکی از عامل های انتخاب به عنوان کتابدار منتخب در سی و یکمین دوره هفته، کتابخوانی و کتابدار عنوان کرد و افزود: در زمینه اجرای کارهای گروهی از جمله روزنامه دیوار، برنامه های کتابخوانی و مسابقات فرهنگی شاهد استقبال چشمگیر کودکان و نوجوانان از برنامه ها هستیم و همچنین ارتباط فرهنگی مناسبی بین مدارس و کتابخانه های عمومی شکل گرفته است که لازم از نگاه فرهنگی مدیران و دبیران مدارس قدردانی کنم.
فاطمه مهری درپایان سخنان خود از کتابخانه ها به عنوان دانشگاه های در دسترس اقشار مختلف یاد کرد و گفت: این مکان های فرهنگی به جهت دارا بودن ذخایر عظیم از منابع مکتوب، گنجینه های عظیم علمی را در اختیار دارند که در اختیارعلاقه مندان به امر مطالعه کتاب و کتابخوانی از هر سن و جنس قرار دارند.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ