فهرست

همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب؛

کتابداران شهرستان مشگین شهر با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند

حجت الاسلام باوقار گفت: کتابخوانی پیشران توسعه همه جانبه کشور است و این مهم باید در بین خانواده ها ترویج شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به نقل از حمیده صادقی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر، همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمعی از کتابداران شهرستان با حضور در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام باوقار دیدار کردند.
حجت الاسلام باوقار امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی مشگین شهر درسخنانی ضمن قدردانی و تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخوانی پیشران توسعه همه جانبه جامعه است و توجه به این مهم دربین خانواده ها ی ایرانی ترویج شود.
وی خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی با استفاده از ظرفیت اولیاء و معلمان می تواند پل ارتباطی را برقرار کرده ودر زمینه جذب وتوانمند سازی خانواده ها گام های خوبی بردارند.
باوقار درادامه به انتخاب روستای پریخان بعنوان دوستدار کتاب درسطح کشور اشاره کرد وگفت: این انتخاب نشان ازتوجه وکارخوب فرهنگی و ترویج کتاب در آن روستا است و این اتفاق فرهنگی  بسیار مهم و ارزشمند است .
امام جمعه مشگین شهر تاکید کرد: مسئولان فرهنگی ملاک های انتخاب را بررسی، تقویت و در دیگر روستا ها که ظرفیت های زیادی دارند بسط و الگو سازی کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر اضافه کرد: شایسته است کتاب های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و مباحث ارزشمند آن بعنوان گنجینه ومنظومه فکری مکتب اسلام و تشیع بابرگزاری جلسات نهج البلاغه شناسی در شهرستان توجه وبرنامه ریزی شود.
 
 در این دیدار صادقی رئیس اداره کتابخانه های عمومی گزارشی ازاقدامات حوزه کتاب و کتابخوانی وفرایند معرفی و انتخاب پریخان بعنوان روستای برگزیده کشوری دربحث نهمین جشنواره دوستدار کتاب و فعالیتهای اداره شهرستان در شش ماهه گذشته  و نیز برنامه های هفته کتاب وکتابخوانی ارائه گزارش کرد
وی گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان در شش ماهه گذشته سه مورد مسابقه کتابخوانی با بیش از 600نفر شرکت کننده برگزارشده که از برگزیدگان در نماز جمعه شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل گردیده است.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ