فهرست

با صدور پیامی صورت گرفت:

ارسال پیام تبریک فرماندار اردبیل به مناسبت گرامی داشت هفته کتاب

سید محمد اعتماد اعجازی، فرماندار اردبیل با صدور پیامی فرا رسیدن سی و یکمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سیدمحمد اعتماد اعجازی با صدور پیامی فرا رسیدن سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به اهالی قلم، فرهیختگان و کتابداران تلاشکر تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

کتاب حاصل یافته‌های اندیشه‌ورزان و حامل چکیده عقلانیت، خردورزی، تدبر و تجربه اهل علم و معرفت است و چونان آیینه‌ای روشن، بخش اعظم ره‌آورد تمدن‌های ماندگار تاریخ را به نمایش می‌گذارد.
وجود کتابخانه‌های بزرگ در تمدن اسلامی و اهتمام مسلمانان به امر کتابداری و کتاب‌خوانی، گواه بارزی است که حکایت از دیرینگی این علقه نزد هم‌مسلکان ما دارد. آیات قرآن، فرمایشات حضرات معصومین(ع) و تأکیدات دانشمندان بزرگ ایران اسلامی، مفصل بسیار مهمی است که شرح آن مجال فراخ‌تری می‌طلبد و البته مقصود این نوشتار کوچک نیست.
کتاب ارزشمندترین آفریدة بشر، پدیده‌ای باشکوه و ارزش و عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامی پیامبر خوبی‌ها نیز بر مبنای آن شکل گرفته است.
از دیرباز  کتابخوانی از دغدغه‌های اصلی فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و ضرورت جامعه امروز بدان، به کرات در فرمایشات رهبر عظیم‌الشأن انقلاب تبلور یافته است. نهادینه‌شدن این فرهنگ و دامن‌گستری این امر مهم، همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.
اینجانب ضمن گرامیداشت «سی و یکمین دوره  هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار»(23 تا 30 آبان) با شعار «آینده خواندنی است»، این مناسبت را به ارباب قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان، کتابداران و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه کتاب و اندیشه تبریک عرض می‌کنم و از اهتمام کتابداران عزیز که خالصانه و بی‌هیاهو در کنج مقدس کتابخانه‌ها به ترویج این فرهنگ می‌کوشند، از عمق جان، قدردانی می‌نمایم.
همچنین، مراتب قدردانی خود را به نیکوکارانی تقدیم می‌کنم که در ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی پیشگام و راه‌گشا هستند.
امیدوارم با همت، تلاش، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری همه دست‌اندرکاران خدوم، شاهد رشد روزافزون شاخص‌های کتابخانه‌ای در دارالإرشاد باشیم. و من‌ا... التوفیق.


سید محمد اعتماد اعجازی
فرماندار اردبیل

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ