فهرست

به مناسبت گرامی داشت روز کودک؛

ویژه برنامه با «با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» در شهرستان مرزی اصلاندور برگزار شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: تعالی و پرورش استعداد های کودکان با حضور در کتابخانه های عمومی و شرکت در برنامه های فرهنگی و کتابخوانی میسر می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،همزمان با گرامی داشت هفته کودک «ویژه برنامه با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» با استقبال پرشور کودکان شهرستان مرزی اصلاندوز و با شرکت جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه کودکان به عنوان آینده سازان جامعه در توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی بر عهده خواهند داشت اظهار داشت: پرورش استعداد های آنان و افزایش اطلاعات علمی و مهارت آموزی آنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در مناطق مختلف استان در جهت ظهور و بروز استعداد های کودکان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی برنامه های متنوعی را طول سال به مورد اجرا می گذارد.
وی مانوس شدن با کتاب از دوران کودکی را موجب نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و تصریح کرد: هماهنگی بین دستگاه های فرهنگی بویژه آموزش و پرورش، کتابخانه های عمومی و نهاد خانواده در شکل گیری این فرهنگ نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

در این برنامه که با اجرای سارا سیدحاتمی از مجریان برنامه کودک شبکه سبلان برگزار شد برنامه های متنوعی از جمله معرفی کتاب، قصه خوانی، مسابقه ضرب المثل و جمله سازی و سایر برنامه های تفریحی اجرا شد.
گفتنی است در بخش معرفی کتاب خانم زینب صحرایی از اعضای کودک کتابخانه عمومی شهید آوینی اصلاندوز کتاب « قصه های موموکی» و خانم سلما پور فتحی، کتاب « قصه هایی امام رضا(ع) » را معرفی کردند و خانم ها ستایش محمودوند و مریم بخشی زاده از اعضای کودک کتابخانه عمومی امام جعفر صادق اصلاندوز نیز به ترتیب کتاب های « قصه تی تی» و کتاب « 10 قصه از زندگانی امام حسن عسگری(ع)» را معرفی کردند.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ