فهرست

با مشارکت دستگاه های فرهنگی شهرستان مشگین شهر؛

جشنواره سیب و انگور در شهرستان مشگین شهر برگزار شد

امام جمعه لاهرود در بازدید از غرفه کتابخانه ها ی عمومی گفت: همه دستگاهها توان خود را برای راه اندازی نهضت مطالعه مفید بسیج کنند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جشنواره سیب به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر و با مشارکت جمعی از دستگاه های فرهنگی شهرستان و با حضورجمعی مسئولین استانی ، شهرستانی و اهالی شهر فخرآباد بخش مشگین شرقی برگزارگردید.
این برنامه با هدف معرفی آثار طبیعی، فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و هنرهای بومی و آئین های سنتی برگزار شد و اقشار مختلف مردم از شهرستان های مختلف با حضور در محل برگزاری این جشنواره از بخش های مختلف بازدید و در برنامه های فرهنگی شرکت کردند.
در این جشنواره بیست غرفه دایر شده بود و کتابخانه های عمومی شهرستان با راه اندازی غرفه فعالیت های فرهنگی در حوزه برنامه های کتابخوانی و برگزاری مسابقات فرهنگی و نقاشی برای کودکان با موضوعات « سیب و انگور»  مشارکت کرد.
 محمدی فرماندار شهرستان ضمن بازدید از غرفه  گفت : در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند نیست و ما باید در خصوص علاقه مند کردن کودکانمان به مطالعه کوشا باشیم.
 حجت الاسلام حاج آقا صفری، امام جمعه شهر لاهرود نیز با حضور در محل غرفه کتابخانه های عمومی گفت: همه مسئولین باید همه توان و امکانات موجود خود را بسیج کنند و یک جریان و نهضت عمومی کتابخوانی را تدارک ببینند.
وی به اثرات آثار هلاکت بار و چند جانبه رسانه های ماهواره ای و ابعاد خطرناک آن اشاره کرد و افزود اثرات سوء برنامه های ماهواره ای برای همه افراد جامعه مشخص شده است و این برنامه ها بنیان های خانواده را مورد هدف قرار  لذا ترویج معارف اسلامی و دینی از طریق مطالعه کتاب از اولویت های مهم و اساسی جامعه امروز است.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ