فهرست

کارآفرین و فعال صنایع دستی عنوان کرد:

حمایت از کالا های داخلی زمینه ساز تولید ثروت در جامعه است

اکرم اکبرزاده گفت: حمایت از تولیدات داخلی زمینه ساز ثروت در جامعه خواهد بود و این ثروت در توسعه همه جانبه جامعه موثر خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در حاشیه برگزاری دهمین رویداد کسب و کار در کتابخانه های عمومی، که به میزبانی استان اردبیل در شهرستان نمین با حضور فعالان کسب و کار و مشاغل خانگی برگزار شد نمایشگاه محصولات و تولیدات بومی استان بویژه در حوزه زنان و خانه دار برپا شد.
اکرم اکبرزاده یکی از فعالان عرصه تولید که در چرم دوزی فعالیت می کند در گفتگو با روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: برای اولین بار که برای عضویت در کتابخانه و استفاده از منابع مکتوب و کتاب ها به کتابخانه عمومی مشارکتی اردبیل مراجعه کردم از فعالیت های فوق برنامه و کلاس های آموزشی در رشته های مختلف علمی، صنایع دستی و سایر دوره ها آشنایی پیدا کردم.
وی افزود: در ادامه ارتباط با این کتابخانه و با راهنمایی خانم حبیبه آقایی، کتابدار این کتابخانه در کارگاه آموزشی چرم دوزی شرکت کردم و تلاش خود را برای کسب مهارت های لازم در خصوص تهیه انواع منسوجات مربوط به چرم از جمله انواع کیف های چرمی در مدل ها و تنوع های مختلف ادامه دادم.
اکبرزاده زاده یکی از عوامل مهم اشتیاق به حضور در این کارگاه های آموزشی را مشاورت های بی منت و تامین زیرساختهای مورد نیاز ازجمله تجهیزات اعلام کرد و گفت: با توجه به بنیه مالی ضعیف و عدم توانایی به منظور تامین ملزومات مورد نیاز آموزشی امکان شرکت در دوره های آموزشی در سایر مراکز برای بنده میسر نبود لذا حمایت های بی دریغ مسئولین کتاب خانه و اخذ کمترین مقدار شهریه آموزشی، موجب شده تا با اشتیاق بیشتر مراحل آموزشی چرم دوزی را سپری نموده و مهارت های لازم را کسب نمایم.
این کار آفرین در پاسخ به این سوال که در حال حاضر در چه سطحی از تولید فعالیت می کنید اظهار داشت: بعد از فراگیری اموزش مقدماتی و آشنایی با ابزار های تولید و ملزومات مورد نیاز، شروع به تولید انواع کیف های چرمی در مدل های مختلف در داخل خانه شخصی خودم اقدام نموده و مراحل فروش و بازاریابی را به منظور تامین و تغذیه بازار های داخلی استان اردبیل آغاز کردم.
وی خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی پس از رونق گیری کسب و کار، برای توسعه صنعت و حرفه خود اقدام به راه اندازی کارگاه تولیدی نمودم و هم اکنون بیش از 15 نفر به صورت مستقیم در این کارگاه مشغول فعالیت هستند.
این فعال حوزه کسب و کار در پاسخ به این سوال که شرایط بازیابی و میزان استقبال مردم از صنایع تولیدی داخلی خاصه در حوزه کیف های چرمی چگونه است و چه راهکار هایی برای توسعه این امردارید، گفت: حمایت از تولیدات داخلی زمینه ساز ثروت در جامعه خواهد بود و این ثروت و توسعه همه جانبه جامعه موثر خواهد شد و این امر باید به عنوان یک امر مسلم مورد توجه جدی دستگاهای فرهنگی و تبلیغاتی و رسانه ای قرار گیرد تا استفاده از کالا های داخلی را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنند و از طرف دیگر تولید کنندگان نیز باید با تولید محصولاتی ارزشمند و با کیفیت بالاتر به مشتریان احترام بگذارند.
وی در پایان با بیان اینکه محصولات خود را با نشان تجاری « کاوه» در بازار های داخلی عرضه می کند خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه های عرضه و فروش در مناطق مختلف یکی از راه کار های مهم در آشنایی مردم با محصولات تولید داخل هست و این امر مستلزم بستر سازی توسط مسئولا ن است.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ