فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین مطرح شد:

آراسته شدن به فضایل اخلاقی و مقابله با خرافات و انحرافات فكری و آسیب های اجتماعی در سطح جامعه در گرو افزایش دانش وآگاهی افراد جامعه میسر می شود.

فرماندار نمین گفت: کتابخوانی، راهی برای دستبابی به دانایی و توانایی است که به آدمی در فهم و درک درست، یاری میرساند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با حضور طیب امینی، فرماندار نمین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین و جمعی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار نمین در این جلسه با بیان اهمیت ترویج کتابخوانی به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی در جامعه اظهار داشت:  با  ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی می توان به قله های علمی در حوزه های مختلف علوم دست یافت، بطوریکه در سایه جهش علمی دانشمندان ایرانی، شاهد گسترش و توسعه فن آوری های نوین در عرصه های مختلف علوم و فنون در دنیا هستیم .
 وی افزود: کتابخوانی،راهی برای دستيابی به دانایی و توانایی است که به آدمی در فهم و درک درست، یاری میرساندو کليد گذر از محدودیتها و جهالتها و ورود به دنيای گسترده و ژرف را مهیا می سازد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین آراسته شدن به فضایل اخلاقی و مقابله با خرافات و انحرافات فكری و آسیب های اجتماعی جامعه را در گرو افزایش دانش وآگاهی دانست و خاطر نشان کرد: مطالعه پنجرای به سوی اندیشه ها، تجربه ها، آموخته ها و اندوخته هاست وخواندن هميشگی اساس  توسعه فرهنگ کتابخوانی است.
طیب امینی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت های کتابخانه های عمومی به منظور ترویج کتابخوانی و ارائه خدمات فرهنگی به اقشار مختلف جامعه خاطرنشان کرد: کتابخانه روستایی دولت آباد دراین شهرستان در حال تکمیل است که امیدواریم با هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته و جذب مشارکت های مردمی شاهد افتتاح این پروژه فرهنگی در سال آینده باشیم.
پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی و اجتماعی در جامعه هستند اظهار داشت: این مجموعه های فرهنگی علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه در حوزه های مختلف فرهنگی بستر ساز ترویج کتابخوانی و ارائه خدمات به همه اقشار در جامعه هستند.
وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری با آموزش و پرورش استان با هدف جذب حداکثری دانش آموزان به کتابخانه های عمومی خاطر نشان کرد: طبق این تفاهمنامه مدیران و دبیران مدارسی که بیشترین همکاری را با کتابخانه های عمومی به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی داشته باشند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
وی کتابخانه های عمومی را مرکزی مهم برای استفاده افراد و شخصیت های علمی و فرهنگی، فعالان توسعه کسب و کار، بازنشتگان و فرهیختگان عنوان کرد و خواستار ارتباط مستمر این اقشار با این مراکز علمی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین از برگزاری دهمین رویداد ملی کسب و کار و کتابخانه های عمومی به میزبانی استان اردبیل در شهرستان نمین خبر داد و گفت: این رویداد با هدف حمایت از کسب و کار ها و مشاغل خرد و خانگی، روز یک شنبه نهم مهرماه در محل نمایشگاه صنایع دستی نمین با حضور مسئولین ملی و استانی و همچنین تعدای از صاحبان مشاغل برگزار خواهد شد.
گفتی است در ادامه این جلسه مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین گزارشی از اقدامات فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان ارائه کرد و هریک از اعضا نظرات خود را در زمینه ارتقای فرهنگ مطالعه و پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی در شهرستان نمین ارائه کردند. 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ