فهرست

در دیدار فرماندار بیله سوار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل مطرح شد؛

تعالی روح و تبلور اندیشه محصول کتابخوانی است

فرماندار بیله سوار گفت: کتابخانه عمومی شهید سلیمانی بیله سوار به عنوان دومین کتابخانه بزرگ استان، به کانون فعالیت های فرهنگی در این شهرستان تبدیل شده است است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، صاحبعلی اصغری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار با پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل دیدار و در خصوص موضوعات فرهنگی گفتگو کرد.
فرماندار بیله سوار اظهار داشت: گسترش کتابخوانی، غنی سازی اوقات فراغت افراد و بالا بردن سطح آگاهی آنان، جامعه را درمسیر رشد و توسعه قرار می دهد.
وی افزود: باوجود نفوذ فناوري‌هاي جدید در قرن حاضر، کتاب و کتابخوانی مانند گذشته از علایق مردم به شمار می‌آید و این نشان دهنده جایگاه رفیع کتاب در بین مردم است.
صاحبعلی اصغری ادامه داد: ایجاد کتابخانه‌های شخصی در منازل و توجه محتوایی به کتاب و همچنین اختصاص بخشی از درآمد خانواده برای تهیه و خریداری کتاب به عنوان راه‌هایی برای ایجاد و گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین مردم نام برد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار از کتابخانه ها یعمومی به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی اجتماعی یاد کرد که در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و کتابخوانی خدمات ارائه می دهند.
وی کتابخانه سیار نور را به عنوان یک ظرفیت فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: این کتابخانه با حضور در روستا های اطراف شهرستان خدمات کتابخانه ای ارائه می دهد و این کتاب در هر هفته به 20 روستای شهرستان مراجعه می کند.

 
نسخه قابل چاپ