فهرست

فرماندار اصلاندوزدر جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز عنوان کرد؛

جشنواره کتابخوانی عشایر، ویژه کودکان عشایر شاهسون درشهرستان مرزی اصلاندوز برگزار می شود

فرماندار شهرستان اصلاندوز گفت: توسعه جامعه نیازمند جهش علمی در ابعاد مختلف و برای همه اقشار است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز با حضور صمد روحی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ امین پورمحمد، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی اصلاندوز و اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.
فرماندار اصلاندوز در این جلسه با بیان اهمیت کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه گفت:  به‌جرات می‌توان گفت کتاب‌خوانی و مطالعه بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان است.
صمدروحی گسترش فرهنگ مطالعه را به‌عنوان تضمین‌کننده رشد و توسعه فرهنگی جامعه دانست و گفت: همه آحاد مردم ایران اسلامی به‌عنوان حافظان ارزش‌های ناب اسلامی باید مروج فرهنگ مطالعه، کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه بوده و از فرهنگ مطالعه غافل نمانند.رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اصلاندوز در ادامه سخنان خود توسعه همه جانبه جامعه را نیازمند جهش علمی در ابعاد مختلف دانست و خاطر نشان کرد: منطقه اصلاندوز
  از دیرباز تاکنون مامن و محل استقرار ایل شاهسون بوده است و این منطقه عشایر نشین نقش مهمی در تولید و تامین مایحتاج ضروری جامعه برعهده دارند.

وی برلزوم اجرای برنامه های فرهنگی هنری و کتابخوانی برای عشایر شاهسون تاکید کرد و افزود: جشنواره کتابخوانی ویژه عشایر به همت اداره کتابخانه های عمومی اصلاندوز و با مشارکت سایر دستگاههای اداری برگزار خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز در این جلسه طی سخنانی از کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های مهم فرهنگ یو اجتماعی یاد کرد و افزود: این مجموعه های فرهنگی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی و کتابخوانی فعال هستند و حمایت از کسب و کارها و مشاغل و خرد و خانگی در اولویت برنامه های کتابخانه های عمومی بویژه در مناطق روستایی قرار گرفته است.
وی ارائه خدمات در مناطق مختلف را نیازمند مشارکت دستگاههای مختلف و فعالان فرهنگی دانست و افزود: فعالان اجتماعی به عنوان سفیران کتابخوانی همپای کتابخانه های عمومی در ترویج کتاب و کتابخوانی اهتمام داشته باشند.
در ادامه این جلسه امین پورمحمد، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز از امانت قریب به 4 هزار نسخه کتاب در شش ماهه اول در کتابخانه های این شهرستان خبرداد و افزود: در شش ماهه اول همچنین 36 عنوان برنامه فرهنگی با محوریت ترویج کتابخوانی در این شهرستان اجرا شده است.
گفتنی است در حاشیه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه امام جعفر صادق قره قباق از این کتابخانه بازدید کرد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ