فهرست

با شعار «سرفصل کتاب عشق ما، حسین است» برگزار شد؛

ویژه برنامه های اربعین با محوریت «کودکان و نوجوانان اربعینی» در شهرستان نیر

به همت کتابخانه های عمومی شهرستان نیر، نشست های کتابخوان ویژه کودکان و نوجوانان در ایام اربعین برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، ویژه برنامه اربعین حسینی با شعار «سر فصل کتاب عشق ما، حسین (ع) است» با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان نیر در محل کتابخانه امیرحسین فردی اجرا شد.
 این ویژه برنامه در قالب های مختلف فرهنگی از جمله ( اجرای مراسم شبیه خوانی ، عزاداری و معرفی کتاب های مناسبتی محرم و اربعین برگزار شد.
در ابتدای برنامه کودکان و نوجوانان با شور و شعور حسینی به رنگ آمیزی نقاشی هایی با موضوع اربعین حسینی پرداختند و در ادامه برنامه، کتابداران شهرستان به معرفی و قصه گویی مناسبتی اربعین حسینی پرداختند.

گفتنی است کتاب های «امام حسین (ع)» نوشته اسماعیل هنرمند نیا توسط فاطمه ندیری؛ مسئول کتابخانه امیرحسین فردی برای کودکان معرفی و قصه گویی شد، این کتاب داستان کوتاهی از زندگی حسین بن علی، واقعه عاشورا و شهادت امام حسین و یاران با وفایش را با زبانی صریح و گویا  برای کودکان بازگو می کند و همچنین کوثر نوری، کتابدار کتابخانه شمس تبریزی؛ کتاب«مرد شمشیر وعشق» که گذری کوتاه بر زندگی آن امام گرامی است را برای حاضرین برنامه معرفی و کودکان را به مطالعه این کتاب تشویق نمودند.

در ادامه این ویژه برنامه، کودکان عضو کتابخانه‌های شهرستان به اجرای  مراسم شبیه خوانی و عزاداری بر سید و سالار شهیدان پرداختند و گوشه ای از مصیبت های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) را برای شرکت کنندگان برنامه بازگو کردند.
 در آخر برنامه آش نذری که با طعم عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان،  به همت کتابداران و کارکنان شهرستان در محل کتابخانه طبخ شده بود در بین عزاداران امام حسین (ع) پخش شد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ