فهرست

با حضور مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی در شهرستان نیر؛

نشست کتابخوان ویژه اربعین در کتابخانه شمس تبریزی برگزار شد

با حضور مشاوران دستگاههای شهرستان اجرائی شهرستان نیر، ویژه برنامه نشست کتابخوان اربعین با معرفی 6 عنوان کتاب در شهرستان نیر برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست کتابخوان ویژه اربعین حسینی با حضور مشاوران بانوان دستگاههای اجرایی در شهرستان نیر برگزار شد.
در این نشست فرهنگی، سکینه شاهمیر، مسئول امور بانوان و مشاور فرماندار نیر، کتاب «چهل حدیث از امام حسین (ع)» اثر علی صفایی حائری را معرفی کرد.در این کتاب، نویسنده کتاب،۴۰ حدیث از امام حسین علیه السلام نقل کرده و بعد از آوردن متن عربی احادیث توضیحات پیرامون آن ذکر کرده‌اند.
در ادامه مریم شکیبایی، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ کتاب «تشنه لبان» اثر حمید گروگان را معرفی کرد، این کتاب از کتاب‌های مقتل به شمار می‌رود که در آن وقایع کربلا و حماسه آفرینان عاشورا با ذکر نام و شیوه شهادت و شرح مطالب بیان شده است همچنین شعرهایی با بیت‌هایی متناسب با مطلب از شاعران مختلفی چون حافظ انتخاب شده و در کتاب آمده است.
لیلا هامونی، مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز کتاب چهل روز عاشقانه اثر محمدرضا سنگری را معرفی کرد، این کتاب بازخوانی واقعی عاشوراست برای حضور در مراسم پرشکوه به بار نشستن درختی که انبیا در هزاره‌های نبوت خویش کاشتند.
در ادامه این نشست فرهنگی، کوثر نوری کتابدار کتابخانه عمومی شمس تبریزی به معرفی کتاب هفت شهر عشق پرداخت، این کتاب به صورت ساده و رمانگونه حوادث کربلا را از آغازین تا نقطه پایان آن روایت می‌کند. فاطمه الزهرا ندیری مسئول کتابخانه امیرحسین فردی نیز کتاب «به صحرا شدم عشق باریده بود» اثر  غلامعلی حداد عادل را معرفی کرد این کتاب نیز گزارشی از راهپیمایی اربعین است.
در پایان این نشست زینب انجامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر؛ کتاب «جز زیبایی ندیدم» زندگینامه حضرت زینب (س) اثر غلامرضا امامی را معرفی کرد که کتاب نیز روایتی متفاوت از زندگینامه اسوه صبر و استقامت؛ حضرت زینب(س) است.
گفتنی است در حاشیه این نشست نیز از کارگاه نقاشی که با حضور کودکان و نوجوان در این کتابخانه برگزار شده بود بازدید شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ