فهرست

با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

ویژه برنامه « عزیرم حسین» در کتابخانه های عمومی شهرستان نیر برگزار شد

مهدی رمضانی در شهرستان نیر گفت: ویژه برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای اقشار مختلف برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  استان اردبیل، ویژه برنامه « عزیزم حسین» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و با حضور مهدی رمضانی، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ؛ علیرضا حسینی ، فرماندار و  دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر ؛ سیامک مولایی ، نماینده محترم سپاه ناحیه نیر ؛ سپهر مهرآور ، رئیس شورای اسلامی شهر؛ سیدباقر میرعبداللهی، معاون برنامه ریزی پژوهش و فناوری نهاد؛ و جمعی از معاونین و مدیران کل ستادی و استانی و همچنین جمعی از مسئولان و اعضای فعال و کتابخوان کتابخانه های عمومی شهرستان نیر در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.
فرماندار نیر در این برنامه با تشریح فعالیت ها و برنامه های انجمن کتابخانه ها عمومی گزارشی از برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی  شهرستان ، تعداد کتابخانه ها ، میزان عضویت و منابع موجود و قابل امانت کتابخانه های شهرستان نیر ارائه داد.
 وی همچنین خواستار تخصیص بودجه ویژه در قسمت عمرانی، تجهیز و زیبا سازی بیشتر کتابخانه های عمومی شهرستان از دبیر کل محترم نهاد کتابخانه های عمومی کشور شد.
در ادامه برنامه تعدادی از اعضای نوجوان و بزرگسال کتابخانه های عمومی به معرفی کتابهایی با مضمون ماه محرم و عاشورا پرداختند و زمینه مطالعه این کتب پرمحتوا و عاشورایی را برای حاضرین برنامه فراهم ساختند .

 دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم طی سخنانی از اقدامات مهم صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و جشنواره های در حال اجرای نهاد کتابخانه ها خبر داد و کودکان و نوجوانان حاضر در برنامه را جهت مطالعه کتابهای برتر حوزه کودک و نوجوان و شرکت در داوری جشنواره هدهد سفید ترغیب نمود.
وی همچنین کتاب «داستان بریده» را جهت مطالعه به حاضرین برنامه معرفی نمودند.
 در انتهای برنامه از مربیان عرصه های آموزشی ، علمی و هنری و فعالان حوزه فرهنگی که در سالهای پیش و در طول تابستان 1402 جهت پرکردن اوقات فراغت اعضای کتابخانه ها با کتابخانه های عمومی همکاری داشتند،تجلیل بعمل آمد.
  گفتنی است در حاشیه این برنامه، نمایشگاهی با محوریت حمایت از کسب و کارهای کوچک خانگی اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان و آثار هنری کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه ها دایر شد و در معرض دید میهمانان برنامه قرار گرفت ( هنر نقاشی روی بوم ، هنر رزین کاری ، هنر چرم دوزی با دست ، تولید گیاهان دارویی، هنر شمع سازی ، هنر طراحی و سیاه قلم از جمله آثاری بودند که در این نمایشگاه قرا داده شده بود .)
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ