فهرست

توسط یک خیّر نیک اندیش در شهرستان پارس آباد؛

سومین مرحله کتاب های اهدایی به کتابخانه های عمومی پارس آباد ارسال شد

حمیدرضا نوروزی خیّراهدا کننده کتاب گفت: در سومین مرحله بیش از 2 هزار نسخه کتاب در قالب 29 کارتن کتاب اهدایی به کتابخانه های شهرستان پارس آباد ارسال شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حمیدرضا نوروزی، خیّرنیک اندیش و فعال فرهنگی شهرستان پارس آباد برای سومین بار متوالی 2 هزار و 10 نسخه کتاب های اهدایی به ارزش ریالی 2 میلیارد و 250 میلیون ریال، در حوزه کودک ونوجوان، رمان و کتب دینی و مذهبی را در قالب 29 کارتن کتاب به کتابخانه های عمومی این شهرستان ارسال کرد.
این فعال فرهنگی تامین منابع مکتوب برای کتابخانه ها را یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: تامین نیاز های علمی و اطلاعاتی و غنی سازی کتابخانه های عمومی به منابع آموزشی، کمک آموزشی و سایر کتا بهای علمی موجب اشتیاق قشر های مختلف برای حضور در کتابخانه ها خواهد شد.
وی افزود: مطالعه کتاب می‌تواند تجربیات و روش برخورد صحیح با چالش‌های زندگی را بدون هزینه و به‌راحتی در اختیار ما قرار دهد.
این خیّر کتاب و فعال فرهنگی موضوع کتاب و نویسندگی را در رشد حیات اجتماعی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: روح یک جامعه در پرتو کتاب و کتابخوانی بارور می شود و به همین دلیل میراث فرهنگی و تمدن اسلامی همیشه مملو از کتاب های بزرگانی است که افتخار جامعه بشری بوده و همه همت اولیای دین اسلام نیز بر این بوده است که بندگان خدا را به طرف روشنایی کتاب رهنمون شوند.
حمیدرضا نوروزی با بیان اینکه اصالتا زاده شهرستان پارس آباد نیست تصریح کرد: من زاده شهرستان تهران هستم و مدتی که در شهرستان پارس آباد ساکن هستم میزان علاقه مندی کودکان و نوجوانان این خطه مرزی به کتاب موجب شد تا در فضای مجازی در خصوص جذب منابع مودر نیاز این کودکان تبلیغات نموده و کتاب های اهدایی را از موسسات  ونهاد ها گردآوری نموده و به کتابخانه های این شهرستان اهدا کنم.
وی خاطرنشان کرد: در دو دوره قبلی نیز بیش از 2هزارو 334  عنوان کتاب جمع آوری و  برای کتابخانه های این شهرستان اهدا کرده است.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ