فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر عنوان شد؛

کتابخانه های عمومی با تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی برای ترویج کتاب و کتابخوانی اقدام کنند

فرماندار شهرستان نیر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر گفت: همگام با توسعه فضا های کتابخانه های عمومی از ظرفیت فضا های مجازی در ترویج کتاب و کتابخوانی بهره برداری شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر به ریاست علیرضا حسینی، فرماندار و با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ سیامک فرجی، شهردار؛ ارسلان ندیری، رئیس شورای شهر؛ رحمان زمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و سایر اعضای انجمن شهرستان نیر و کورائیم در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار نیر با بیان اینکه شهرستان نیر دارای شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی و تاثیرگذار در ابعاد ملی و منطقه ای از جمله مرحوم امیرحسین فردی است اظهار داشت: استفاده ازظرفیت فرهیختگان و صاحب نظران حوزه های فرهنگی در توسعه همه جانبه این شهرستان موثر خواهد بود.
وی به رابطه اثرگذار فرهیختگی و دانایی در کاهش ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: باید با مشارکت نهاد ها ی مختلف و فعال در حوزه فرهنگ، کتاب به عنوان کالای اساسی در سبد مصرفی خانواده ها پررنگ شود.
فرماندار نیر با اشاره توسعه فن آوری نوین دیجیتالی و گرایش اقشار مختلف برای بهره برداری از این فضا ها خاطر نشان کرد: همگام با توسعه فضا های کتابخانه ای بهره برداری از ظرفیت فضا های مجازی در جهت معرفی کتاب و تولید محتوای جذاب فرهنگی و انتشار در کانال های مجازی پرمخاطب توسط کتابخانه های عمومی برنامه ریزی شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه طی سخنانی با بیان اینکه شهرستان نیر یکی از شهرستان های هنر پرور در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی است خاطر نشان کرد: باید با معرفی الگو های فرهنگی و نخبگان علمی  شهرستان، جوانان و نوجوان را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.
وی با بیان اینکه ارتقای توان علمی و کسب مهارت های علمی و آموزشی موجب تقویت اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان می شود افزود: کتابخانه ها ی عمومی به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان در ایام تابستان کلاس های آموزشی و مهارتی را در کتابخانه ها برگزار می کنند که این برنامه ها در شهرستان های مختلف با استقبال قابل توجه اعضا روبرو بوده است.
علی میرزاپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر در ایج جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: در نیمه اول سالجاری بیش از 480 برنامه فرهنگی و کتابخوانی در این شهرستان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار و 650 نفر عضو فعال از خدمات کتابخانه های عمومی استفاده می کنند افزود: به طور میانگین ماهانه بیش از 2هزار عنوان کتاب از کتابخانه های عمومی این شهرستان با امانت داده می شود.
گفتنی است در حاشیه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه های این شهرستان ضمن دیدار با کتابداران از بخش های مختلف کتابخانه ها بازدید کرد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ