فهرست

در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر مطرح شد؛

رسالت خطیرکتابخانه های عمومی در حمایت ازکسب و کارهای کوچک

فرماندار شهرستان کوثر گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان مهمترین پایگاه های فرهنگی و اجتماعی رسالت خطیری را درجهت حمایت از توسعه کسب و کار های کوچک و مشاغل خانگی به دوش کشیده اند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان کوثر با حضور پروانه رضاقلیزاده،مدیرکل؛ مطلب صادقلو، فرماندار؛ نجاتعلی حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی فرمانداری؛ یعقوب پاسباز، بخشدار فیروز؛ حسن بحریزاده، بخشدار مرکزی؛ معصومه مصطفائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ اکبر بابائیان، مدیر آموزش و پروش؛ حسن عیوضی، رئیس جمعیت هلال احمر؛ سعید خادنوع، رئیس فرهنگ و ارشاد؛ عباس رسولپور، شهردار؛ سید مهدی مدنی، رئیس ورزش و جوانان وسایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل فرمانداری شهرستان کوثر  برگزار شد.
فرماندار شهرستان کوثر با بیان اهمیت کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های عظیم فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: ایجاد فضای مناسب برای  توسعه کسب و کارهای کوچک از الزامات مهم محسوب می شود و کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز مهم فرهنگی و اجتماعی دارای فضا های مناسبی برای برگزاری کارگاه های آموزشی و حمایت از کسب و کارهای خانگی هستند.
فرماندارکوثر به رسالت خطیر کتابخانه های عمومی در حمایت از توسعه کسب و کار های کوچک و مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: این نهاد فرهنگی به عنوان پایگاه فرهنگی و اجتماعی مورد وثوق و توجه اقشار مردم است و کتابخانه های عمومی با بهره برداری از این ظرفیت به منظور حمایت از مشاغل خانگی نقش خطیری را به دوش کشیده اند.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با بیان تنوع فعالیت های فرهنگی و ارائه خدمات در کتابخانه های عمومی گفت: این نهاد فرهنگی علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای به مراجعین در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان فعالیت های گسترده ای دارند و در اکثر کتابخانه های عمومی سطح استان برنامه های اوقات فراغت در حال برگزاری است.  
وی خاطرنشان کرد: طرح غنی سازی اوقات فراغت در ایام تابستان  عمدتا" در زمینه فعالیت های هنری، مشاوره خانواده و آسیب های اجتماعی، به عنوان گامی جهت تشویق افراد جامعه برای حضور در کتابخانه ها و خواندن کتاب به صورت مستمر برگزار می شود.
در ابتدای این جلسه معصومه مصطفائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر ضمن ارائه گزارش از عملکرد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف کتابخانه ای و اجرای برنامه های فرهنگی اظهار داشت: دوازهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از مهمترین رویداد های فرهنگی کتابخانه های عمومی بااستقبال اقشار مختلف در شهرستان کوثر درحال برگزاری است و با توجه به تمدید مهلت شرکت درجشنواره رضوی، امکان تبلیغات مجدد این جشنواره با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر گیوی و تبلیغات اسلامی به وجود آمده است.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان، از اجرای تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی در شهرستان خبر داد و گفت: مربیان پرورشی به عنوان یاوران کتابخانه های عمومی جهت آشنایی بهتر دانش آموزان با کتابخانه ها، معرفی می شوند و این نقطه عطفی برای ارتباط بهتر کتابداران و مدارس شهرستان است.
اکبر بابائیان؛ رئیس آموزش و پرورش شهرستان کوثر عنوان کرد: حضور کتابدار در مدارس جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی با رویکرد ارزشی در سطح مدارس جزء برنامه های اصلی سال تحصیلی جدید خواهد بود همچنین طرح توسعه و تقویت کتابخانه مدارس نیز می تواند از جمله اقدامات اثرگذار در راستای ترغیب قشر دانش آموز به فعالیتهای کتابخوانی باشد.
یعقوب پاسباز بخشدار بخش فیروز با اشاره به نقش کتابخانه ها در مسیر اعتلای فرهنگ، ایجاد فضای قرآنی با حضور مدرسین مجرب در ایام فراغت در کتابخانه ها را بسیار موثر دانست و و خاطر نشان کرد: بخشداری فیروز از تمام برنامه های فرهنگی و کتابخوانی و ویزه برنامه های غنی سازی اوقات فراغت و برنامه های آموزشی به منظور توسعه کسب و کار خانگی حمایت می کند.
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ