فهرست

منتخب دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی گفت:

قصه گویی در تقویت مهارت های دیدار و شنیداری وخلاقیت کودکان موثر است

محسن وظیفه گفت: آشنایی کتابداران بخش کودک به شیوه های صحیح قصه گویی، موجب برقراری ارتباط موثر با کودکان و نوجوانان می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، محسن وظیفه، دبیر ادبیات مدارس شهرستان پارس آباد و یکی از منتخبین راه یافته به مرحله ملی دومین دوسالانه جشنواره گویی در گفتگو با روابط عمومی ادره کل اظهار داشت: جشنواره قصه گویی در ارتقای توان ومهارت های فنی و همچنین پرورش نهال خودباوری و امید در بین کتابداران گام های مهمی برداشته است.
دبیر ادبیات مدارس شهرستان پارس آباد افزود: دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی( نهال امید) در بالاترین سطح کیفی و با حضور برترین های این حوزه برگزار می شود و شرکت کنندگان در این جشنواره دارای مهارت ها و توانمندی های تحسین برانگیز در اجرا و ارائه مطالب هستند.
منتخب دومین دوسالانه قصه گویی ضمن ارزیابی مثبت از برگزاری این دوره گفت: این دوره از جشنواره بسیار پویاترو پرجنب جوش تر از سال پیش در حال اجراست و با توجه به اینکه این رویداد فرهنگی به صورت نهال نوپاست مطمئنا در مراحل بعدی شاهد درخشش چهره های برتر در مسابقات خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های مختلف از جمله؛ مخاطب شناسی، مرجع شناسی، کتابداری و همچنین آموزش مهارت های مختلف در حوزه کودک و نوجوان مثل؛ نقاشی و اوریگامی و قصه گویی از جمله آموزش هایی هستند که می توانند در ارتقای توان علمی کتابداران و جایگاه کتابخانه های عمومی موثر واقع شوند.
محسن وظیفه  برگزاری جشنواره قصه گویی را فرصتی مناسب برای کتابداران دانست و گفت: باوجود اینکه بنده در جشنواره های متعدد شرکت کرده ام ولی شرکت در این جشنواره مغتنم شمرده و از اجرا ها و تجربیات سایر شرکت کنندگان بهره مند می شوم.
وی با بیان اینکه برگزاری دوره های قصه گویی موجب تقویت مهارت های ارتباطی با کودکان ونوجوانان می شود افزود: بخش مهمی از مخاطبان کتابخانه های عمومی را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند لذا تقویت مهارت های دیداری و شنیداری وخلاقیت کودکان و جذب آنان به سمت کتابخانه های عمومی نیازمند کسب مهارت های کلامی و زبانی است و حضور در این دوره ها موجب تقویت مهارت های ارتباطی با کودکان و نوجوانان می شود.
این قصه گوی منتخب حضور در جمع چهره های درخشان قصه گویی را از خاطرات و لحظات ماندگار زندگی خود نام برد و خاطرنشان کرد: دومین دوسالانه جشنواره نسبت به دوره قبل در همه حوزه ها دارای رشد قابل توجهی است و امید است این روند در دوره های بعدی رشد چشمگیری داشته باشد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ