فهرست

کتابدار منتخب دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی عنوان کرد:

قصه گویی از موثرترین راه ها برای شکل گیری شخصیت کودکان است

سمانه حکیمان گفت: مربیان قصه گویی می توانند با بیان قصه های خوب و ماندگار ضمن تقویت حافظه تخیل کودکان را فعال کنند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سمانه حکیمیان، کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل و منتخب دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی با بیان اهمیت برگزاری جشنواره های قصه گویی اظهار داشت:  تقویت و توسعه بخش های کوک کتابخانه های عمومی از کار های تاثیرگذار نهاد کتابخانه ها در حوزه کودک و نوجوان است و برگزاری مستمر جشنواره های قصه گویی علاوه بر تقویت استعداد های کتابداران موجب شناسایی استعداد های درخشان این حوزه از بین جوانان و نوجوانان خواهد شد.
حکیمیان حضور در جشنواره و شنیدن قصه های همکاران و شرکت کنندگان بخش آزاد را از نکات حائز اهمیت جشنواره نهال امید دانست وافزود: برگزاری این جشنواره موجب کسب اطلاعات و شیوه های جدید قصه گویی و بهره گیری از تجارب پیشکسوتان این دوره ها می شود.

وی با اشاره به حضور داوران مجرب در دومین دوسالانه (نهال امید) افزود: ایجاد صحنه های جذاب و نمایشی و حضور شرکت کنندکان باتجربه و همچنین حضور داوران باتجربه و ارائه نکات مهم کارشناسی توسط آنان، موجب ارتقای سطح کیفی این دوره از جشنواره قصه گویی بود.
وی با بیان اینکه برای اولین بار در این دوره از جشنواره قصه گویی شرکت کرده است خاطرنشان کرد: استمرار این دوره ها برای کتابداران بخش کودک کتابخانه ها،، ضمن ایجاد انگیزه برای شرکت حداکثری کتابداران موجب کسب مهارت های جدید و استفاده از تجربیات سایر شرکت کنندگان خواهد شد.
حکیمیان در بخش دیگری از سخنان خود قصه گویی را از ابزار های مهم در تقویت حافظه و شکل گیری شخصیت کودکان عنوان کرد و افزود: والدین و مربیان می توانند با بیان قصه های خوب و ماندگار ضمن تقویت حافظه تخیل کودکان را نیز فعال کنند.
کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل حضور در این جشنواره را از لحظات شیرین زندگی خود دانست و افزود: حضور در جمع فرهیخته و توانمند و تماشای اجرای قصه گویی همکاران موجب تقویت روحیه و انگیزه برای درخشش بیشتر در دوره های بعدی شده است.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ