فهرست

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد:

قریب به 23 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

پروانه رضاقلیزاده گفت: استقبال اردبیلی ها از بخش های هنری این جشنواره کتابخوانی نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل؛ امین علامتی، معاون و روئسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی  در محل سالن کنفرانس برگزار شد.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با بیان کارکرد فرهنگی کتابخانه های عمومی اظهار داشت: این نهاد فرهنگی دارای ظرفیت های مختلف در امر اشاعه و ترویج کتاب و کتابخوانی است .
رضاقلیزاده با تاکید بر ارتقای شاخص های مهم  کتابخانه ای افزود: امانت و اعضا از ارکان مهم فعالیت کتابخانه های عمومی محسوب می شود لذا با استفاده از ظرفیت کتابخانه های عمومی در حوزه منابع مکتوب ، سالن های مطالعه، بخش های کودک،مرجع، نشریات در راستای جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی برنامه ریزی شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن دوران فراغت از تحصیل دانش آموزان به برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و گفت: برگزاری دوره های مختلف آموزشی و تدوین برنامه های فرهنگی و کتابخوانی برای دانش آموزان و دانشجویان در ایام تابستان جزواولویت های کتابخانه قرار گیرد.
وی حمایت از کسب و کار های کوچک و مشاغل خانگی را از برنامه های ابلاغی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام کرد و افزود: کتابخانه های عمومی با گستره وسیع جغرافیایی در نقاط مختلف استان در راستای شناسایی و ساماندهی کسب و کار های کوچک و خانگی، برنامه ریزی کرده و با برگزاری نمایشگاههای فروش و دوره های آموزشی از این مشاغل حمایت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، جشنواره کتابخوانی رضوی را مهمترین رویداد فرهنگی در کتابخانه های عمومی دانست و افزود: بحمدالله در طول دوره های متوالی و با تلاش کتابداران، مشارکت اقشار مختلف در بخش مختلف این جشنواره افزایش یافته و در هردوره نیز بخش های جدید به این رویداد فرهنگی اضافه می شود.
رضاقلیزاده با بیان اینکه مردم استان از دوازهمین دوره مسابقات کتابخوانی رضوی استقبال قابل توجهی داشته اند افزود: تا کنون قریب به 23 هزار نفر در بخش های مختلف این جشنواره شرکت کرده اند که امیدواریم تا پایان برگزاری میزان شرکت کنندگان افزایش یابد.
رضاقلیزده با اشاره به لزوم برگزاری ورکشاپ های هنری به منظور فعال نمودن بخش های هنری این جشنواره گفت: در راستای توسعه بخش های هنری، دست سازه، داستان شعرو هنر های دیجیتال باید از ظرفیت هنرمندان و فعالان این حوزه با برگزاری ورکشاپ های هنری اقدام شود.   
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ