فهرست

با هدف توسعه فعالیت های زیست محیطی؛

خانه محیط زیست در کتابخانه حسن احمدی گیوی شهرستان کوثر راه اندازی شد

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کوثرگفت: راه اندازی خانه های محیط زیست در کتابخانه ها موجب ارتقای دانش زیست محیطی مردم می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با همکاری‌های مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی و حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر« خانه محیط زیست» در کتابخانه عمومی حسن احمدی گیوی راه اندازی شد.
یوسف رشیدی؛ رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان کوثر در مرام افتتاح خانه محیط زیست ضمن تقدیر از نگاه ارزشمند و حمایتگرانه‌ی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نسبت به مقوله محیط زیست اظهار داشت: نگهداری و حفظ محیط زیست به عنوان میراث ارزشمند نسل های گذشته و انتقال آن به نسل های آتی، نیازمند فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف مردم است و در این راستا کتابخانه های عمومی به جهت برخورداری از پایگاههای عظیم مردمی و همچنین منابع ارشمند مکتوب در این حوزه نقش تاثیرگذاری را برعهده دارند.
وی یادآور شد: ارتباط معناداری بین کتابخانه‌های عمومی و تشکل‌های محیط زیست وجود دارد و ایجاد خانه‌های محیط زیست در کتابخانه‌ها موجب ارتقای دانش زیست محیطی مردم می‌شود و این امر می‌تواند میزان مشارکت مردم در مسائل مربوط به این حوزه را افزایش داده و محیط زیستی سالم به ارمغان آورد.
 
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر نیز در این مراسم  با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از طبیعت، اظهار داشت: خانه‌های محیط‌زیست بستر اصلی برای مطالبه‌گری، گفتگو و حل مشکلات محیط‌زیستی خواهند بود.
مصطفائی با بیان اینکه خانه محیط زیست محلی برای کنشگری فعالان زیست‌محیطی و زمینه‌ای برای آموزش، پژوهش و رفع چالش‌های زیست محیطی خواهد بود، اضافه کرد: راه اندازی خانه‌های محیط زیست در کتابخانه‌های عمومی ترکیبی زیبا وموثر در راستای افزایش فرهنگ مطالعه و دانش افزایی در رابطه با طبیعت و زیست بوم را ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت محیط زیست، خاطرنشان کرد: مردم و به ویژه جوانان دغدغه صیانت و حفاظت از محیط زیست را دارند از این رو تأسیس این خانه‌ها در کتابخانه‌های عمومی موجب می‌شود به راهکار‌هایی برای حل معضلات و مشکلات محیط زیست برسیم.
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ