فهرست

فرماندار اردبیل در بازدید از کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی عنوان کرد؛

کتابخانه های عمومی گنجینه های عظیم علمی در حوزه های مختلف علوم هستند

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سید محمد اعتماد اعجازی  فرماندار اردبیل روز پنج شنبه با حضور در کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با بیان اینکه کتابخانه شیخ صفی الدین اردبیلی دارای قدمت تاریخی و میراث ماندگار برای استان است اظهار داشت:  این کتابخانه در نزد اصحاب علم و فرهنگ و کتاب دوستان اردبیل به عنوان نماد فرهنگی مشهور است.
فرماندار اردبیل با اشاره به نقش محوری کتابداران در ترویج کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف گفت: کتابداران به عنوان اصحاب علم و سفیران فرهنگی جامعه در ارائه خط سیر مطالعاتی برای کودکان ونوجوانان نقش محوری ایفا می کنند.
عظیم عبدلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل نیز در این دیدار با بیان اینکه 23 باب کتابخانه عمومی در سطح شهرستان اردبیل فعال به ارائه خدمات فرهنگی برای اقشار مختلف می پردازند اظهار داشت : 14 باب از این کتابخانه در نقاط مختلف شهر و روستا های تابعه زیر نظر کتابخانه های عمومی اداره می شوند و 9 باب از این کتابخانه ها نیز با مشارکت سایر سازمانها و موئسسات خدمان ارائه می دهند.
وی به برگزاری جشنواره های فرهنگی و کتابخوانی و همچنین تولید محتوای فرهنگی و انتشار در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 4 هزار نفر از اعضای کتابخانه های شهرستان در مسابقات کتابخوانی دوازهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که امیدواریم تا پایان مهلت برگزاری (یکم تیرماه) تعداد شرکت کنندگان بیش از پیش افزایش یابد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ