فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی عنوان شد؛

فضای فعلی کتابخانه عمومی جوابگوی نیاز مخطبان نیست

فرماندار شهرستان گرمی گفت: اعتبار مورد نیاز برای توسعه کتابخانه عمومی شهید عزیزپور گرمی اختصاص می یابد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی با حضور حسین مولائی، فرماندار شهرستان گرمی، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی  انجمن های گرمی و بخش موران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار گرمی در این جلسه با بیان اهمیت و فوائد مطالعه در زندگی فردی و اجتماعی اظهار داشت: انسان های فرهیخته مسیر تکامل خود را لابه لای صفحات کتاب جستجو می کنند و انس با کتاب ها انسان را در مسیر ترقی و تکامل فردی و اجتماعی قرار می دهد.
مولائی با اشاره به استقبال قابل توجه اقشار مختلف از کتابخانه های عمومی و برنامه های کتابخوانی این نهاد خاطرنشان کرد: اولین کتابخانه عمومی مستقل شهرستان گرمی در سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و فضای این کتابخانه پاسخگوی خیل عظیم مراجعین و مشتاقان به مطالعه نیست.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی با بیان اینکه این شهرستان نیازمند ایجاد چندین کتابخانه در نقاط مختلف شهر است افزود: ازمحل اعتبارات سالجاری شهرستان منابع مالی مورد نیاز برای توسعه و تکمیل طبقه دوم کتابخانه عمومی شهید عزیز پور گرمی محقق خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان کارکرد های جدید در ارائه خدمات فرهنگی به مراجعین گفت: تامین منابع و ساماندهی و ارائه خدمات در حوزه امانت کتاب تنها بخشی از رسالت این نهاد فرهنگی است در حالی که کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی فعال برنامه های متعددی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی اجرا می کنند.
وی با بیان اینکه برنامه های کتابخوانی متعددی در کتابخانه های عمومی برگزارمی شود خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیش از 29 هزار نفر در سطح استان در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشته اند که امسال با اضافه شدن بخش های جدید به این جشنواره کتابخوانی امیدواریم میزان شرکت کنندگان در دوازهمین دوره این جشنواره بیش از پیش افزایش داشته باشد.
رضاقلیزاده در ادامه سخنان خود با تاکید بر بهره برداری بهینه از ظرفیت فرهنگی انجمن تصریح کرد: با تعامل دستگاههای فرهنگی الگو ها و مفاخر ادبی و فرهنگی در شهرستان شناسایی و در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی مورد توجه قرار گیرد. 
در حاشیه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه عمومی شهید عزیزپور گرمی ضمن دیدار با کتابداران از این کتابخانه بازدید کرد.

 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ