فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال عنوان شد؛

شهرستان خلخال با سابقه تاریخی و فرهنگی کهن، نیازمند توسعه فضا های فرهنگی و کتابخانه است

فرماندار خلخال گفت: در راستای توسعه فضا های کتابخانه ای 10 میلیارد ریال اعتبار ساخت برای تکمیل کتابخانه مرکزی شهرستان اختصاص یافته است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال و بخش های تابعه با حضور سیدجواد یحیی زاده، فرماندار خلخال؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ ودود محمدی، شهردار خلخال؛ مسیب پارسا پور، بخشدار شهرود؛ رضا دلگشا، بخشدار خورش رستم و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل فرمانداری خلخال برگزار شد.
فرماندار خلخال در این جلسه با اشاره به تاثیرگذاری کتاب در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی در جامعه اظهار داشت: کتاب ها حاوی تجربیات گذشته و منتقل کننده دانش به نسل های آینده است و تکامل فردی و اجتماعی و همچنین توسعه و پیشرفت، بدون اتکا به کتاب و کسب علوم ودانش، میسر نخواهد شد.
  سید جواد یحیی زاده با بیان اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی، تهیه محتوای فرهنگی و تولید و انتشار دانش در فضای مجازی را از ضرورت های موجود در جامعه امروز دانست و خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی در شهرستان خلخال فعالیت های قابل توجهی دارند و توسعه این اقدامات در پیشبرد اهداف فرهنگی در شهرستان خلخال بسیار موثر خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی در شهرستان خلخال افزود: قدیمی ترین مدرسه و کتابخانه عمومی در سطح استان متعلق به شهرستان خلخال است و در دوره های مختلف اندیشمندان و محققان برجسته ای از این شهرستان ظهور و بروز یافته اند.
سید جواد یحیی زاده تکمیل کتابخانه مرکزی خلخال را از مطالبات عمده مردم در حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت: از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای شهرستان 10 میلیارد ریال برای پروژه کتابخانه مرکزی شهرستان و 3 میلیارد ریال نیز برای تعمیر و تجهیز سایر کتابخانه های این شهرستان اختصاص یافته است.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه گفت: شهرستان خلخال از لحاظ تاریخی و فرهنگی برجسته است و همین امر موجب توجه بیشتر به توسعه بستر های فرهنگی شده است.
رضا قلیزاده استفاده از ظرفیت خیرین در جهت تکمیل پروژه ها و ایجاد کتابخانه در روستاها  را از ضرورت های مهم دانست و گفت: تکمیل کتابخانه مرکزی خلخال، احداث کتابخانه در روستا های شال و برندق و بازسازی کتابخانه بخش هشجین جزو برنامه های این نهاد است که برای تحقق این امر باید از مشارکت جمعی دستگاه های متولی و استفاده از ظرفیت خیرین مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است در ادامه سفر یک روزه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به شهرستان خلخال، نسشت صمیمی با کتابداران و بازدید از کتابخانه عمومی عمومی شهید آشوری زاده برگزار شد و در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی از جمله برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و استفاده از ظرفیت نهاد های مختلف در جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره تبادل نظر شد.
رضاقلیزاده در ادامه این سفر با حضور در روستای شال شهرستان خلخال از چندین محل به منظور استقرار کتابخانه عمومی بازدید کرد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ