فهرست

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی در بازدید از غرفه کتابخانه های عمومی گفت:

کتاب بهترین دوست و همنشین برای انسان است

همزمان با جشنواره بین المللی کوچ عشایر، شخصیت های ملی و بین المللی از غرفه کتابخانه ها عمومی بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جشنواره دو روزه بین المللی کوچ عشایر مغان در روز های هفتم و هشتم اردیبهشت با حضور عزت الله ضرغامی، وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ عباس جهانگیرزاده و صدیف بدری، نمایندگان مردم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی؛ سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل و سفرای کشور های عضو سازمان همکاری های اقتصادی «اکو» و جمع کثیری از مقامات و مسئولین ملی و محلی و اقشار مختلف مردم در جعفرآباد مغان برگزار شد.

در این جشنواره دو روزه کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار با راه اندازی غرفه ارائه خدمات فرهنگی و کتابخوانی و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از جمله قصه گویی، معرفی کتاب، شعر خوانی توسط کودکان مسابقه نقاشی، آموزش اوریگامی و سایر فعالیت های فرهنگی، مورد استقبال قشر های مختلف بازدید کنندگان بویژه کودکان قرار گرفت.
عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از غرفه کتابخانه های عمومی ضمن قدردانی از اقدامات اثرگذار کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی اظهار داشت: کتاب بهترین دوست و همنشین است که انسانها را سرمنزل آگاهی رهنمون می سازد و سرمایه گذاری فرهنگی برای کودکان ونوجوانان موجب تربیت نسل فرهیخته برای آینده کشور است.

صدیف بدری، نماینده مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین،سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در غرفه کتابخانه های عمومی، توسعه اقدامات فرهنگی و کتابخوانی توسط نهاد کتابخانه های عمومی را تحسین برانگیز دانست و افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از این مجموعه فرهنگی اتفاق نظر دارند.

وی همچنین به همراه کودکان در مسابقه ساخت اوریگامی و برنامه های فرهنگی و ورزشی شرکت کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در مصاحبه با اصحاب رسانه با بیان ظرفیت های عظیم و ارزشمند کتابخانه های عمومی در شهرستان بیله سوار گفت: دومین کتابخانه بزرگ استان از لحاظ فضای فیزیکی و تجهیزات کتابخانه ای و بخش های فعال در سال گذشته دراین شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی برنامه سازی فرهنگی را از اولویت های مهم این نهاد فرهنگی برشمرد و افزود: حضور در جشنواره ها؛ برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح ملی و استانی؛ فعالیت های فرهنگی کتاب محور جزو سرفصل های کتابخانه های عمومی است.

گفتنی است مقامات و مسئولین استانی از جمله؛ امیررجبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ملیحه ملک زاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ افسانه جهانی، مدیرکل امور بانوان استانداری و اقشار مخلف مردم از این غرفه بازدید کردند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ