فهرست

با هدف توسعه تعاملات فرهنگی؛

اولین جلسه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل درسال جاری برگزار شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل گفت: برگزاری باشکوه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اولویت برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در سال جاری با حضور عظیم عبدلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اکرم علیپور کارشناس فرهنگی،تورج پیری کارشناس امور کتابخانه ها، حبیبه آقایی معاون م کتابخانه های عمومی شهرستان و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در سالن جلسات کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این جلسه ضمن قدرانی از مسئولین کتابخانه ها در برگزاری برنامه های فرهنگی و کتابخوانی و ارائه خدمات به مراجعین، بر اجرای هر چه باشکوه تر جشنواره رضوی تاکیدکرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی کانون توجه به سیره رضوی و ائمه اطهار(ع)است.
 وی با اشاره به اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی مبنی بر اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین علیهم السلام خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی بستر مناسبی را برای کودکان ، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان فراهم نموده است تا با کتاب های فاخر در حوزه های دینی آشنا شده و با تامل و تعمق بیشتر در سیره ائمه معصومین(ع) قدم بر راه آنان بگذارند.
در ادامه این جلسه کارشناس فرهنگی کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه استان اردبیل در جشنواره کتابخوانی رضوی در سالهای پیشین عملکرد مناسبی را در مشارکت اعضای کتابخانه های عمومی داشته است گفت: بهره مندی از همه ظرفیت های تبلیغی و ترویجی در سطح کتابخانه های عمومی استان و مشارکت با سازمانها و ادارات استانی در برگزاری جشنواره حائز اهمیت است .
در این جلسه همچنین مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان علاوه بر طرح موضوعات مربوط به وضعیت کتابخانه های استان و برنامه های متنوع جهت توسعه کتابخوانی و ترویج آن، به بیان نقطه نظرات خود در برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
گفتنی است کارشناس امور کتابخانه ها  نیز طی سخنانی بر رفع موانع و مشکلات وکمبود تجهیزات کتابخانه تاکید کرد.
 
نسخه قابل چاپ