فهرست

با حضورمدیرکل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان پارس آباد؛

آئین رونمایی از کتاب، مراسم کلنگ زنی کتابخانه روستایی و چندین برنامه دیگرفرهنگی برگزار شد

طی سفر یک روزه‌ی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به شهرستان پارس آباد، مراسم کلنگ زنی کتابخانه روستایی ملا احمدمختاری ملا کندی/ آیین رونمایی از کتاب داستان «تاریک ترین اتاق خانه من»/ نشست صمیمی با کتابداران و بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، طی سفر یک روزه‌ی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به شهرستان پارس آباد ویژه برنامه های فرهنگی و کتابخوانی و همچنین کلنگ زنی کتابخانه روستایی ملا احمد مختاری روستای ملا کندی برگزار شد.
رونمایی از کتاب« تاریک ترین اتاق خانه من» برگزار شد
کتاب «تاریک ترین اتاق خانه من» با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ امین پور محمد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد؛ ثریا دهقان، نویسنده کتاب؛ کریم فیروزی، مدرس رشته ادبیات و علوم انسانی و جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه شهید رجائی پارس آباد برگزار شد.
رضاقلیزاده در این مراسم با تشریح کارکرد های این نهاد فرهنگی در حوزه های مختلف اظهار داشت: یکی از مهمترین کارکرد های کتابخانه، ورود در حوزه های کار فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخانه است و این  رسالت روز به روز با اجرای برنامه های کتابخوانی به مناسبت های مختلف در حال توسعه است.
کریم فیروز نیز در این مراسم، کتاب داستان «تاریک ترین اتاق خانه من» را حاصل راه اندازی و فعالیت محافل ادبی در این شهرستان عنوان کرد و افزود: نویسنده این کتاب عضو نوجوان و فعال کتابخانه و همچنین از اعضای دائمی محفل ادبی شهرستان است که با بهره گیری از آموخته های خود در محفل ادبی، اقم به نوشتن کرده است.
وی پرورش استعداد ها و شکوفایی آنان را از کارکرد های مهم دستگاههای فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: به هرمیزان که انس با کتاب در جامعه توسعه یابد میزان فرهیختگی افراد در آن جامعه بیشتر خواهد شد.
نویسنده کتاب نیز در مراسم گفت: کتاب «تاریک ترین اتاق خانه من» شامل 15 داستان مربوط به مسائل زنان است و در این کتاب داستان های حوزه زنان منطقه و محل سکونت خودم را به زبان داستان نقل کرده ام.
مراسم کلنگ زنی کتابخانه روستایی ملا کندی شهرستان پارس آباد برگزارشد.
کتابخانه روستایی ملا کندی شهرستان پارس آباد با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای شهرستان و در فضائی بالغ بر 200 متر مربع کلنگ زنی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در آئین کلنگ کتابخانه گفت: کتابخانه عمومی مرحوم ملا احمد مختاری این روستا از سال 85 در فضائی بسیار محدود در قسمتی از ساختمان دهیاری این روستا راه اندازی شد و این کتابخانه با فعالیت گسترده هم در حوزه ارائه خدمات کتابخانه ای و هم در برگزاری برنامه های کتابخوانی، آموزشی، هنری، فرهنگی، یکی از کتابخانه های پیش تاز روستایی استان است.
وی خاطر نشان کرد: بیش از 93 درصد جمعیت این روستا عضو کتابخانه بوده و بیشترین میزان امانت و استقبال کودکان از برنامه های فرهنگی را از دلایل موافقت نهاد برای احداث کتابخانه جدید در این روستا عنوان کرد.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سفر به شهرستان پارس آباد در نشست صمیمی با کتابداران گفت: برگزاری جشنواره های م کتابخوانی در سطح ملی و همچنین ویژه برنامه های فرهنگی، در ارتقای سطح کیفی کتابخانه ها موثر است و کتابداران به عنوان سفیران فرهنگی نقش مهمی را دراین زمینه ایفا می کنند.
وی همچنین از پروژه کتابخانه مرکزی بازدید و در جریان روند پیشرفت پروژه قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ