فهرست

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال؛

نشست محفل ادبی با محوریت نقش زنان در انقلاب اسلامی و حجاب و عفاف برگزار شد

سید غنی نظری گفت: به برکت انقلاب اسلامی زنان در عرصه های مختلف اجتماعی حضور فعال و پررنگی دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به نقل از مریم محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال، محفل ادبی کتابخانه های عمومی خلخال با حضور غنی نظری، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی؛ سیدجواد یحیی زاده، فرماندار خلخال و جمعی از مسئولین محلی و بانوان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
غنی نظری نماینده محترم شهرستانهای خلخال و کوثربا اشاره به نقش زن به اهمیت زنان در عرصه های اجتماعی اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و مدیریتی حضوری فعال داشته و عملکرد قابل توجهی را در این حوزه ها به ارمغان آورده اند.
وی در ادامه سخنان خود به لزوم توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تغییر وضعیت مالکیت و بازسازی  کتابخانه شهید عاشوری زاده جزو اولویت های مهم در حوزه های فرهنگی است و مسئولین امر در این خصوص اهتمام لازم را بعمل آورند.
در ادامه جلسه یحیی زاده فرماندار خلخال با اشاره به فرهنگ غنی خلخال علی الخصوص رویکرد بانوان خلخال درنحوه عبور ازتحولات جامعه  گفت: زنان در برهه های خاص اجتماعی نقش فعالی از خود بروز داده اند و این امر بویزه در دوران دفاع مقدس مشهود بود.
در پایان عزیزخانی  فعال اجتماعی و جامعه شناس با پرداختن به بسط و گسترش عرصه فعالیت زنان در بعداز انقلاب اشاره کرد و افزود: بعداز انقلاب با ایجاد اصلاحات در نظام کشور فعالیت زنان در عرصه های فضای سیاسی،  اجتماعی، اقتصاد خرد و کلان و حق مدیریت گسترش بیشتری یافته و تعداد زنان رمان نویس بیش از 300/ درصد افزایش پیدا کرده ودرحال حاضر بیش از  1200 زن مترجم در سطح جامعه وجود دارد که به امر ترجمه کتاب می پردازند.
جعفری از دیگر فعالان اجتماعی حوزه زنان  به نقش زن در جامعه و خانواده اشاره نمود و اظهار داشت از دیدگاه شناخت و قداست زن مطالعات بسیار کمی انجام پذیرفته که نیازمند حمایت و بازنگری ویژه می باشد.
در ادامه جلسه خانم فاطمه میرزایی شاعر توانمند خلخالی شعری را که درخصوص  حمایت عاطفی  از زلزلزه زدگان شهرستان خوی ، سوریه و ترکیه سروده بودند برای حضار قرائت نمودند.
 
 
نسخه قابل چاپ