فهرست

درچهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی؛

استقبالی به وسعت یک شهر از جشن انقلاب با محوریت کتاب

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل، جشن انقلاب با حضور صدها نفر از اقشار مختلف مردم در شهر جدید آراللو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با فرا رسیدن سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی، ویژه برنامه« با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» همراه با جشن انقلاب با استقبال گسترده اقشار مختلف مردم شهر جدید آراللو برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: پیشرفت و توسعه روز افزون در جامعه اسلامی با تکیه بر علم و دانش بومی محقق شده و ارتقای سطح علمی جامعه، نوید بخش روز های روشن و آینده درخشان برای کشور است.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کتابخانه های عمومی نیز در ابعاد مختلف توسعه چشمگیر داشته است گفت: ارتقای سطح فرهنگی و توسعه همه جانبه نیازمند افزایش سطح مطالعه و دانایی است و کودکان ما با مطالعه کتاب از احوالات گذشتگان و آیندگان و همچنین نقش علوم مختلف در زندگی آگاه می شوند.
محمدنیا امام جمعه شهر جدیدآراللو نیز در این مراسم طی سخنانی، ظهور و بروز انقلاب اسلامی را پایانی بر  سلطه استعمار و استکبار در ایران اسلامی  دانست و گفت: حضرت امام خمینی (ره) با رهبری عالمانه  و به پشتیبانی ملت ایران بر سالها سلطه دولت های استعماری پایان داد.
در ادامه این جلسه علی راستکار بخشدار هیر با اشاره به دستیابی دانشمندان جوان ایرانی به علوم و فنون نوین در سایه انقلاب اسلامی گفت: جوانان ایران در علوم مختلف سرآمد هستند و این اقتدار و توانمندی های علمی کشور ما را روز به روز در مسیر توسعه قرار خواهد داد.

گفتنی است این برنامه با اجرای سارا سید حاتمی، مجری برنامه کودک شبکه سبلان با محوریت معرفی کتاب و قصه گویی برگزار شد و خانم ها؛ حدیت کریم اوغلی از کتابخانه ابن سینای بخش هیر کتاب « پدر چرا توی خانه مانده است» آیناز رحیمیان از کتابخانه شهید رجائی هیر کتاب «مردی از بهشت» زهرا پور زارع از کتابخانه بخش هیر کتاب «داستان هایی از شاهنامه» را معرفی کردند.


در ادامه این برنامه عضو خردسال کتابخانه پانزده خرداد آراللو از کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب، قصه گویی کرد و در ادامه « حسنا محبی زاده،سوین محبی زاده،زینب محبی زاده» دکلمه خوانی کردند.
در این برنامه همچنین گروه سرود مدرسه الزهرای آراللو به مناسبت گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شعر خوانی کردند و در پایان این برنامه از منتخبین مسابقات کتابخوانی و پویش         « سلام بر حسین» تجلیل شد.
بعد از پایان برنامه نیز با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی، بخش کودک کتابخانه عمومی پانزده خرداد اراللو بازگشایی شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ