فهرست

درجلسه انجمن شهرستان پارس آباد عنوان شد:

ترویج فرهنگ کتابخوانی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار پارس آباد گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اروجعلی محمدزاده، معاون مفرماندار پارس آباد در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس آباد اظهارداشت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از دوران کودکی در فرد نهادینه شود که توجه به این امر مهم جامعه را به سمت و سوی آینده‌ای روشن سوق می‌دهد.

وی به نقش و اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در هر جامعه‌ای منجر به کاهش آسیب اجتماعی و فرهنگی خواهد شد بنابراین هر جامعه‌ای به کتاب و مطالعه اهمیت دهد در کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار پارس آباد ادامه داد: زیربنای فرهنگ هر منطقه و جامعه‌ای توسعه فرهنگی آن است و زیربنای توسعه فرهنگی نیز با کتاب‌خوانی میسر می‌شود.
محمدزاده بر تلاش برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: رونق کتابخوانی در مدارس و مساجد باید در دستور کار متولیان فرهنگی شهرستان قرار گیرد تا جوانان را به سمت مطالعه سوق داده و آگاهی اجتماعی آنان را ارتقا دهیم.
این مقام مسئول در فرمانداری پارس آباد، فضای مجازی را رقیب اصلی مطالعه در بین قشر جوان و نوجوان اعلام کرد و گفت: در شرایطی که فضای مجازی در جامعه حاکم شده باید با ابزارهای جدید توسعه مطالعه عمیق و قابل فهم را گسترش دهیم تا به دور از سطحی نگری اقدامات و فعالیت‌ها در این حوزه ثمربخش باشد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد نیز با اشاره به برنامه‌های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد در سه ماهه سوم سال جاری و بررسی راهکارهای توسعه کتابخوانی در بین دانش آموزان و دانشجویان اظهار کرد: در حال حاضر ۷ هزار و ۵۶۱ عضو فعال در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد عضویت دارند.
حجت الاسلام امین پورمحمد گفت: از این آمار ۳ هزار و ۶۳۰ نفر آقا و ۳ هزار و ۹۳۱ نفر خانم هستند.
وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری تعداد ۵۰ هزار و ۵۲۰ نسخه در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به امانت رفته است، افزود: از کتاب‌های امانت برده شده حوزه ادبیات، علوم اجتماعی، فلسفه و روانشناسی، دین، زبان‌ها، علوم محض و کاربردی، هنر و سرگرمی و تاریخ و جغرافیا پرمخاطب ترین بوده است.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی کتاب محور در دهه فجر اضافه کرد: به مناسبت دهه فجر بیش از ۶۰ عنوان برنامه در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد اجرا خواهد شد.
پورمحمد با اشاره به اینکه در شهرستان پارس آباد هشت باب کتابخانه نهادی و سه باب کتابخانه مشارکتی وجود دارد، گفت: زنگ انقلاب، نشست کتابخوان با موضوع انقلاب، رونمایی کتاب، محفل ادبی شعر انقلاب، معرفی کتاب و مسابقات کتابخوانی جزو برنامه هایی هست که در ایام الله دهه فجر در کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد اجرا خواهد شد.
 
 
نسخه قابل چاپ