فهرست

باحضور جمعی از شاعران استان؛

آیین رونمایی از کتاب ترکی « عشق گلزاری» برگزار شد

به همت محفل ادبی فرهنگ نمین و با حضور اعضاء انجمن شعر و ادب استان اردبیل رونمایی از کتاب «عشق گلزاری» برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آیین رونمایی از کتاب «عشق گلزاری   مجموعه اشعار ترکی » اثر شاپور میرزایی جیّد با حضور اهالی شعر و ادب شهرستان های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در محل کتابخانه عمومی نمین برگزار شد .
مهین سلامتی؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین ضمن تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت:  خرسندیم توفیق رونمایی از آثار نویسندگان شهرستان فرهنگی نمین نصیب کتابخانه های عمومی شده و تلاش مجموعه  کتابخانه های عمومی  همواره در راستای شناساندن وحمایت از نویسندگان و شاعران  ارزشمند بومی می باشد.

کتاب شعر «عشق گلزاری» با مقدمه دکتر احد پیشگر از انتشارات مهرنوشت  در 196 صفحه با موضوع شعر ترکی آذربایجانی درمهرماه سال جاری به چاپ رسیده است .  
احد پیشگر، رئیس محفل ادبی فرهنگ نمین، ضمن نقد و بررسی اثر، کتاب حاضر را  حاصل علاقه خاص و جدیت شاپور میرزایی به شرکت در محافل ادبی و کسب درس و تجربه از این جلسات دانست.
گفتنی است: مجمعوعه آثار  ترکی شاپور میرزایی جیّد شامل 119 مورد است که شامل؛ غزل، قصیده مثنوی، مسمّط، مخمّس و چهارپاره می باشد که مضامین اصلی غالب اشعار؛ پند و اندرز، وعظ ، حکمت و عشق معبود لم یزلی است.
شاپور میرزایی جیّد؛ نویسنده و شاعر اثر معتقد است که فرهنگ شعر بهترین فرهنگی است که می تواند جامعه را به سوی یکتا پرستی، وحدت و انسجام ملّی، اتحاد و برادری و برابری سوق دهد.
 ایشان قصیده «نورعینیم» را  که در شان و مقام حضرا فاطمه زهرا (س) سروده اند را به مناسب ایام شهادت بانوی بزرگ اسلام قرائت نمودند :
فاطمه ای نورعینیم کیم مهین ائتمیش سنی
                                        کیم جلالت وئرمیش اصلا بهترین ائتمیش سنی
کیمدور او صورتگرون سن گلرون سلطانی سن     
                                         کیم اولوب صنعتگرون گل آفرین ائتمیش سنی
........
سن ازلدن بیر گوهر سن آستان قدسده
                                         بو سبب دن صانعون درّ ثمین ائتمیش سنی
حق رسولینه گرامی پیشوای دینی نه
                                         همدم و همصحبت و یار و قرین ائتمیش سنی
 در ادامه جلسه شاعران و اهل قلم حاضر در جلسه  اشعار خود درباره آداب و رسوم شب یلدا ؛ بلندترین شب سال ، و ایام فاطمیه را  ارائه نمودند .
         
 
 
 
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ