فهرست

با هدف ارتقای مهارت های اعضای کتابخانه صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه های آموزشی متنوع برای اعضای کتابخانه در شهرستان نمین

کارگاه های آموزشی خیاطی، عروسک سازی ، نمددوزی ، گلکاری ،بافتنی ونقاشی روی سنگ در جهت مهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموزان و دانشجویان در کتابخانه های عمومی شهرستان نمین برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پس از پایان موفقیت آمیز کلاس های اوقات فراغت تابستان در کتابخانه های عمومی و استقبال  و درخواست اعضاء کتابخانه ها، کارگاه های آموزشی و پژوهشی در کتابخانه های عمومی حبیب الله امامی، فرهنگ نمین و بوستان دانش نیارق  شهرستان نمین همزمان با فصل پاییز برگزار گردید .
رئس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با بیان این مطلب اظهار داشت: کارگاه های آموزشی  در کتابخانه ها فرصتی است تا اعضاء با مهارت های متعدد آشنا شده و به کشف ستعدادهای خود بپردازند .
وی خاطر نشان کرد:شاداب ومفید زندگی  کردن  یک مهارت است و بهتر زندگی کردن ملزم به مهارت آموزی است.
مهین سلامتی افزود:  در دوره های مهارت آموزی کتابخانه های عمومی نمین ، سعی می شود تا در کنار کتاب های آموزشی فرصتی فراهم گردد تا بزرگسالان و بطور ویژه تر کودکان ونوجوانان که حساس ترین دوران زندگی را میگذرانند  با کسب توانایی و مهارت ها بتوانند به سبک زندگی سالم و مفیدتر دست یابند و مفیدبودن، موفق بودن و سالم زیستن و شادزیستن را بیاموزند .
این مقام مسئول در کتابخانه های عمومی شهرستان نمین تصریح کرد: کتابخانه عمومی حبیب الله امامی نمین  روزهای یک شنبه و دوشنبه میزبان علاقمندان به حرفه آموزی بوده و کارگاه های  آموزش  عروسک سازی ، خیاطی ،گلدوزی ،  آشپزی سنتی ، نقاشی و کاردستی  با کمک کتب بخش هنر و دایره المعارف مشاغل نشر طلایی با مربی گری  خود کتابداران ازجمله سمیه کوکب بخت و مریم ودایع خیری  برگزار میگردد . 
 
وی گفت: کتابخانه روستایی بوستان دانش نیارق در کنار دوره های آموزش روش های پژوهش و اصول اولیه کارآفرینی که به مناسبت روز دانشجو و هفته پژوهش برگزار گردید  به آموزش نمد دوزی و گلکاری پرداخته و برای دوره بعدی در جهت توانمندسازی جوانان و زنان خانه دار، سفال سازی و آشنایی با گیاهان دارویی منطقه و پرورش آن ها  برنامه ریزی کرده است .
 

 

گفتنی است: کتابخانه فرهنگ نمین چند  نشست  تخصصی مقاله نویسی و روش های صحیح مطالعه  را با حضور تعدادی از علاقمندان و اعضاء فعال کتابخانه  و با هدف آشنایی با اصول اولیه مقاله نویسی  و روش تحقیق  برگزار نموده است که از جمله آنها کتاب های؛  روشهای مطالعه ، روش مطالعه و موفقیت در تحصیل (مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی )، راهنمای روش تحقیق ، فرهنگ توصیفی پژوهش ، تحلیل استنادی در ارزیابی پژوهش ، مرور نوشتارها و پیشینه پژوهش  و راهنمای عملی تدوین پایان نامه تحصیلی از جمله کتاب های معرفی شده در این نشست ها می باشند .

 
همچنین کلاس آموزش نقاشی رو سنگ ،  داستان نویسی  و طراحی و ساخت  کتاب  در بخش کودک و نوجوان کتابخانه فرهنگ برگزار گریده است .

 

 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ