فهرست

با هدف توسعه تعاملات فرهنگی؛

تفاهم نامه همکاری فرهنگی فی مابین کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش استان اردبیل منعقد شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: کتابخانه های عمومی و مدارس دو بال قدرتمند برای بالا بردن سرانه مطالعه هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در نشست مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی استان اردبیل که در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد تفاهمنامه همکاری فی مابین به امضای مدیران کل این دونهاد فرهنگی رسید.
پروانه رضا قلیزاده در این نشست با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل نهاد های فرهنگی به منظور ارتقای سطح فرهنگی جامعه اظهار داشت: کتابخانه های عمومی و مدارس دو بال قدرتمند برای ارتقای سرانه مطالعه هستند که با بهره گیری از ظرفیت خانواده ها، می توانند کودکان را به سمت کتاب و کتابخوانی ترغیب نمایند.
کلام الله صفری، مدیرکل آموزش و پرورش نیز در سخنانی با تاکید بر همکاری مدارس با کتابداران به منظور ایجاد نهضت کتابخوانی گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان همیار آموزش و پرورش می توانند در ارتقای روند آموزشی دانش آموزان مشارکت داشته باشند.
در این تفاهمنامه،عضوگیری رایگان آموزگاران و دانش آموزان؛ میزبانی و برگزاری برنامه های فرهنگی متناسب در بازدید های گروهی دانش آموزان از کتابخانه های عمومی؛ برقراری سهمیه کتاب و نشریه برای کتابخانه مشارکتی فرهنگیان؛ ارائه مشاوره ها و برگزاری دوره های آموزشی لازم و کمک برای آماده سازی منابع و ارائه خدمات برای کتابداران کتابخانه های مشارکتی فرهنگیان؛ تجلیل از آموزگاران فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی از مهمترین تعهدات اداره کل کتابخانه های عمومی در این تفاهمنامه ذکر شده است.
گفتنی است؛ توسعه کتابخانه های مشارکتی و فعال سازی کتابخانه مشارکتی فرهنگیان؛ تسهیل حضور کتابداران در مدارس آموزشگاه ها برای برگزاری برنامه های فرهنگی کتاب محور؛ هماهنگی انجمن خیرین کتابخانه ساز و مدرسه ساز به منظور برگزاری حداقل دونشست مشترک در طول سال با هدف توسعه فعالیت های خیرانه؛ دعوت از مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی وروئسای ادارات شهرستان های استان به جلسات به منظور سخنرانی در جلسات شورای آموزش و پروش استان و شهرستان ها و حضور مستمر مدیرکل و روئسای آموزش و پروش در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان و شهرستان ها از اهم تعهدات آموزش و پروش استان در این تفاهنامه ذکر شده است.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ