فهرست

در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر عنوان شد؛

کتابخانه های عمومی پایگاه های فعال در حوزه ارائه خدمات فرهنگی و کتابخوانی هستند

معاون فرماندار مشگین شهر گفت: ارتقای سرانه مطالعه از ارکان توسعه فرهنگی است و کتابخانه های عمومی نقش موثری در این زمینه دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر به ریاست علی ناقلی، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار؛ محمد جعفری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ منصور اسدی، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ حمیده صادقی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر با تشریح عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در برگزاری ویژه برنامه های هفته کتاب اظهار داشت: توسعه فن آوری های نوین اطلاعاتی موجب گسترش فعالیت های کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی و همچنین ارائه خدمات فرهنگی در این پایگاههای مهم فرهنگی و اجتماعی شده است.
صادقی در ادامه سخنان با اشاره به راه اندازی پایگاه اطلاعات مجازی (megapaper) در سطح کتابخانه های عمومی خاطر نشان کرد: این پایگاه های مجازی حاوی آخرین مقالات و سخنرانی ها در همایش های ملی و بین المللی و همچنین جدیدترین یافته های عمومی در حوزه های مختلف است که بستر مناسبی برای پزوهشگران، نویسندگان، اساتید دانشگاه ها؛ دانشجویان و دانش آموزان فراهم کرده است تا با مراجعه به کتابخانه های عمومی از این گنجینه های عظیم علمی و اطلاعاتی بهره برداری کنند.  
درادامه جلسه معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار مشگین شهر، همسویی و همگرایی دستگاه های فرهنگی در جهت ارتقای سرانه مطالعه را کارگشا عنوان کرد و گفت: تعامل نهادهای فرهنگی و برنامه ریزی  با هدف ارتقای سرانه مطالعه موجب گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه خواهد شد.
ناقلی کتابخانه های عمومی را از پایگاه های مهم فرهنگی و اجتماعی برای اقشار مختلف جامعه عنوان کرد  و افزود: کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه از موئلفه های مهم توسعه فرهنگی است و گسترش این فرهنگ بستر ساز توسعه همه جانبه جامعه است.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ