فهرست

گرامی داشت هفته کتاب در شهرستان پارس آباد؛

هفته کتاب در شهرستان با استقبال پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار شد

مدیرکل کتابخانه عمومی در شهرستان پارس آباد عنوان کرد: کتابخانه های عمومی یکی ازگسترده ترین شبکه های اجتماعی و فرهنگی هستند.

ه گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مراسم کتاب و هنر به مناسبت گرامی داشت هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با حضور پروانه رضا قلی زاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ اروجعلی محمدزاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ سرهنگ وثوقی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج؛ شاپور کریمی، شهردار؛ حجت الاسلام غفور محمدیان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ عسگر فخیمی، بخشدار مرکزی؛ حسن لامعی، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ امین پورمحمد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ و تعدادی از اساتید دانشگاه ها، شعرا و نویسندگان، هنرمندان رشته های مختلف هنری و اعضای کتابخانه ها، در کتابخانه عمومی امام رضا علیه السلام اجیرلو شهرستان پارس آباد برگزار گردید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی  استان اردبیل با گرامی داشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه های عمومی را بعد از مدارس بزرگترین شبکه گسترده فرهنگی در کشور خوانده و گفت: امروزه کتابخانه های عمومی به محلی تبدیل شده که مانند یک فرهنگسرا فعالیت های متعدد فرهنگی را انجام داده و خدمات آن صرفاً به امانت کتاب محدود نمی شود.

پروانه رضاقلی زاده افتتاح اولین کتابخانه خیرساز بخش خصوصی استان در روستای تکله شهرستان پارس آباد را یادآور شده و افزود: برای افزایش سرانه مطالعه در این شهرستان به همت بخش خصوصی و خیرین برای ایجاد سالن های مطالعه و قرائت خانه، نیاز داریم که امیدواریم با همکاری این عزیزان فضای بیشتری در اختیار اعضا و مراجعین کتابخانه قرار گیرد.
ایشان لازمه همگانی شدن کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه را همکاری تمامی دستگاه های فرهنگی و آموزش دانسته و گفت: با مدارس  و دانشگاه ها همکاری خوبی را شروع کردیم انشاءالله نتایج خوبی هم حاصل خواهد شد

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری پارس آباد نیز کتاب را زیربنای فرهنگ دانسته و گفت: توسعه فرهنگی یکی از شاخصه های مهم ارزیابی توسعه جوامع شمرده می شود که توسعه کتابخوانی یکی از مولفه های مهم توسعه فرهنگی است بنابراین ارتقای میزان مطالعه ضرورت بسیار مهم جامعه ماست.

 

اروجعلی محمدزاده افزود: هفته کتاب فرصت مغتنمی است تا از تلاش های کتابداران و اصحاب قلم تجلیل گردد و نویسندگان و صاحبان بومی آثار مکتوب به قشرهای مختلف مردم معرفی گردند.

در این مراسم که همراه با برپایی نمایشگاه نقاشی رنگ روغن کتابدار هنرمند سمیه شیرین بود، بصورت زنده و در ورودی سالن، ایشان و هنرمند نوجوان علی کرامتی نقاشی و فرامز شاهی خوشنویسی با موضوع کتاب را اجرا می کردند.

شاهنامه خوانی نازنین زهرا جمشیدی، عضو کودک کتابخانه شهید رجایی، شعرخوانی فرامرز دهقانی شاعر و نویسنده هشت عنوان کتاب و بیان پیشنهادات دکتر کریم فیروزی مسئول محفل ادبی ارس کتابخانه های شهرستان پارس آباد از جمله برنامه های اجراشده در این مراسم بود.

  در پایان این مراسم  از هنرمندان، برگزیدگان مسابقه کتابخوانی و تعدادی از فعالین عرصه کتابخوانی تجلیل بعمل آمد و سپس حاضرین از نمایشگاه نقاشی رنگ روغن سمیه شیرین مسئول کتابخانه امام رضا علیه السلام بازدید کردند.

 

 

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ