فهرست

کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در سی امین هفته کتاب؛

فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل همزمان با گرامی داشت هفته کتاب

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، فعالیت های متنوع فرهنگی به میزبانی کتابخانه های عمومی در شهرستان اردبیل برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، عظیم عبدلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با سی امین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ویژه برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه های عمومی در مدارس و ادارات فرهنگی شهرستان برگزار شد.
  رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل گفت: بیستمین نمایشگاه کتاب از تازه های نشر در سالن یادمان شهدای صدا و سیمای مرکز اردبیل  برگزار شد ودر حاشیه برگزاری نمایشگاه ۱۳۰ نفر از کارکنان و خانواده های این سازمان به عضویت رایگان کتابخانه های عمومی شهرستان پذیرفته شدند.


                                                                                                         
وی افزود: در اولین روز از هفته کتاب وهمزمان با روز کتاب و کتابخوانی، ویژه برنامه «با صدای بلند برای کودکانمان کتاب بخوانیم» با جضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از کارشناسان ستادی و 255 نفر از دانش آموزان در آموزشگاه مرحوم آیت الله مروج برگزار شد.
در این برنامه 6 نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداخته و نیز مسابقه ای با موضوع کتاب  در بین حاضران برگزار شد.

 
وی خاطر نشان کرد: در آخرین روز از سی امین هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار نیز کتابداران کتابخانه های شیخ صفی الدین و شهید مطهری  با حضور در مصلی اردبیل و شرکت در نماز جمعه اردبیل به اجرای برنامه فرهنگی  و قصه گویی و برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان در مهد کودک مصلی اردبیل  پرداختند ومدیر کل اداره کل کتابخانه های عمومی نیز از این برنامه دیدار و از همه نونهالان با اهدای جوایز تقدیر کرد.


 
وی یادآور شد: در ادامه سلسله برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل، کتابداران کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور در دبستان دخترانه شیخ صفی دوره اول و دوم،  برنامه های کتابخوانی اجرا کردند.
 گفتنی است در این برنامه، پریسا سلیمی، کتابدار کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی، کتاب «نه، من برنده هستم»  اثر لارن چایلد را به دانش آموزان کلاس اول ابتدایی قصه گویی کرد.
در ادامه این برنامه ضمن معرفی خدمات کتابخانه های عمومی و همچنین اهدای نشریات به کتابخانه مدرسه  از دانش آموزان و معلمان جهت عضویت در کتابخانه و استفاده از بخش های مختلف کتابخانه دعوت به عمل آمد.                                                                                                                                  
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در ادامه سخنان خود گفت:  بیش از 15 برنامه تلویزیونی با عنوان «به وقت کتاب» با حضور فعال کتابداران اردبیل و با مشارکت صدا و سیمای اردبیل در محل کتابخانه مرکزی اردبیل تهیه و تدوین شد.

                                                                                                                         
 
وی همچنین از برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای در مدرسه ابتدایی الزهرا در شهر آراللو خبر داد و گفت: در این نشست هفت عنوان  کتاب به نام های « ۱۱۰قصه قبل از خواب؛ چهارده قصه چهارده؛ سیاه چشمو و مار عاشق؛ عالیجناب مامان خانوم؛  دوران امام حسین (ع)؛ داستان رستم و اسفندیار؛ شیرین چون عسل» توسط دانش آموزان معرفی شد.

عظیم عبدلی همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی در دبستان شهید نجفی با حضور بخشدار، شهردار، رئیس آموزش و پرورش بخش هیر و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با حضور اولیای اعضای کتابخانه خبر داد و گفت: در این برنامه که همزمان با هفته کتاب برگزارشد برنامه های متنوعی از جمله معرفی کتاب، شعرخوانی، دکلمه خوانی توسط دانش آموزان مدرسه اجرا شد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ