فهرست

همزمان با هفته کتاب صورت گرفت:

اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در شهرستان مشگین شهر

دیدار با مسئولان فرهنگی و اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی همزمان با هفته کتاب در مشگین شهر برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر، در چهارمین روز هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر به همراه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از کتابداران و نویسندگان  در دفتر امام جمعه مشگین شهر حضور یافتند. در این دیدار صادقی ضمن تشکر از امام جمعه محترم شهرستان در خصوص اختصاص بخشی از خطبه های نماز جمعه مورخ 20 ام آبان ماه به موضوع هفته کتاب و کتابخوانی ،گزارشی از فعالیتهای کتابخانه های عمومی و برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی را ارائه داد .
 در این جلسه امام جمعه شهرستان حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا باوقار به بیان  اهمیت قلم ، علم و کتابت با توجه به آیات و روایات و احادیث نبوی گفت : بنا به فرمایش نبی مکرم اسلام  صدای قلم ، عالم و دانشمند جزو صداهایی است که می تواند تمام حجاب ها را پاره کرده و به عرش اعلا و خداوند متعال برسد
وی در ادامه  با برشمردن اهمیت و جایگاه کار کتابداران خواستار رعایت امانتداری در  انجام وظایف شدند.
دیدار با مدیریت آموزش و پرورش مشگین شهر
در این دیدارکه دردفتر مدیریت آموزش و پرورش انجام شد. بر تعامل و همکاری دو جانبه مبنی بر افزایش عضویت و فعالیتهای فرهنگی تاکید شد .
برگزاری محفل ادبی و آیین رونمایی با محوریت جشن کتاب :
این برنامه به مناسبت بزرگ داشت هفته کتاب و کتابخوانی و تقدیر و تجلیل از اهالی قلم و نویسندگان و اعضای محفل ادبی شهرستان در قالب برنامه های متنوع فرهنگی با عنوان "جشن کتاب با محوریت محفل ادبی و رونمایی آثار نویسندگان شهرستان " با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن شعر و ادب شهرستان در روز چهارشنبه مورخ 25 آبان ماه مصادف با روز کتاب ، رسانه و زبان فارسی با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شهرستان و معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جمعی از مسئولین و اصحاب قلم و رسانه و کتابداران و کتاب دوستان در محل کتابخانه سعدالدین وراوینی برگزارشد . در این برنامه از آثار 16 نفر از نویسنده شهرستان رونمایی شد .

دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشگین شهر به همراه استاد یعقوبی از کتابخانه عمومی شهید حسین اسدی
در آخرین روز هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی آقای تقی زاده به همراه استاد یعقوبی و آقای پژوهی در محل کتابخانه شهید حسین اسدی حضور یافتند و ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از زحمات کارکنان کتابخانه های عمومی بابت نقشی که در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند تشکر کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشگین شهر با اشاره به جایگاه کتابخانه ها در توسعه شاخص های فرهنگی در جامعه خاطر نشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه با مشارکت دستگاههای تاثیرگزار در این حوزه محقق می شودو شورای شهر برای مشارکت در این امر آکادگی کامل دارد. 
در ادامه برنامه های هفته کتاب، فروزان، رئیس زندان مشگین شهر و حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده مسئول فرهنگی اداره زندان شهرستان با رئیس اداره کتابخانه های عمومی دیدار کرد.

 

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ