فهرست

استاندرا اردبیل در بازدید از کتابخانه مرکزی اردبیل عنوان کرد؛

توسعه و پیشرفت جامعه به مطالعه کتاب بستگی دارد

استاندار اردبیل گفت: توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای به مطالعه کتاب‌های گوناگون در عموم حوزه‌ها بستگی دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،سیدحامد عاملی به مناسبت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار طی بازدید از کتابخانه مرکزی با اهدای گل و هدیه به کتابداران 24 آبان روز کتاب کتابخوانی و کتابدار را به تلاشگران حوزه های فرهنگی تبریک گفت.

استاندار اردبیل اظهارداشت: توسعه ، پیشرفت و حرکت در مسیر رشد هر جامعه‌ای بر مبنای عقلانیت و قائده مندی است که منشا تشکیل این دو اصل اساسی ، از طریق مطالعه کتاب‌های گوناگون در عموم حوزه‌ها است.
وی افزود: یک کتاب فاخر و ارزشمند در هر حوزه‌ای ، تجربیات گران بهای یک شخص و یک نسل از زمان خود را بیان می‌کند و باید به کتاب‌ها از این زاویه دید هم نگاه کرد تا عمق معنایی کتاب را درک کرد.
استاندار اردبیل تصریح کرد: یک و یا چند کتاب ارزشمند می‌تواند در زندگی حال و آینده شخص مطالعه کننده  به شکل مستقیم و اساسی در تصمیم گیری‌های درست و پرهیز از اقدامات غلط تاثیر گذار باشد.
عاملی گفت: باتوجه به ارائه گزارشات از سوی دستگاه‌های مربوطه ، سرانه مطالعه در مرکز و کل استان اردبیل در حال رشد است و این یک شاخص امید بخش و مهمی است.
وی ادامه داد: استفاده بی حد و مرزی از فضای مجازی ، اثرات منفی دارد که رفع این اثرها از فضای فکری و روحی فرد به سادگی انجام نمی‌شود و از عموم خانواده‌ها درخواست داریم استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی را کنترل و در چارچوب مشخصی قرار دهند و فرزندان عزیز خود را با کتاب و کتابخوانی آشنا کنند.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در راستای توجه اساسی و پایدار مردم استان اردبیل به کتاب و کتابخوانی به خصوص نسل آینده ، باید به شکل تخصصی و دقیقی برنامه ریزی‌های لازم تدوین شود.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ