فهرست

با حضور مربی متخصص گفتار درمانی؛

کارگاههای آموزشی «گفتار درمانی» در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار می شود

با هدف ارائه خدمات به اعضای ناشنوا و کم شنوا، کارگاههای آموزشی گفتار درمانی در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پریسا شیخ باقری، کتابدار بخش ناشنوایان و کم شنوایان کتابخانه مرکزی اردبیل با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای و فرهنگی برای گروه های با معلولیت های خاص، بخش ناشنوایان کتابخانه های عمومی استان در مهرماه سال 1400 همزمان با هفته جهانی ناشنوایان در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی شد.
وی افزود: این بخش از کتابخانه مرکزی در طول یک سال از زمان افتتاح برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی از جمله کلاس جمله سازی، نقاشی، کارگاه آموزشی برای والدین کودکان کم شنوا و ناشنوا،جشن های مناسبتی ویژه هفته کتاب ، دهه فجر، سالروز تاسیس نهاد، قصه گویی به زبان اشاره و بیش از 300 برنامه آموزشی دیگر را  بصورت گروهی و فردی در این بخش اجرا کرده است.
شیخ باقری خاطر نشان کرد: هم اکنون نیز به همت بخش ناشنوایان و کم شنوایان کتابخانه مرکزی اردبیل کلاس گفتاردرمانی برای اعضا کم شنوا در 16 جلسه به مربی گری سحر ابش وند، کارشناس  و مربی برجسته گفتار درمانگر اردبیل، به مدت دور روز در هفته برگزار می شود.
سحرابش وند درباره کودکان ناشنوا اظهار داشت: یکی از علتهایی که موجب میشود کودکان دچار مشکل گفتاری شوند ضعف شنوایی آنها است و دانش آموزی که مشکل شنوایی دارد در گفتار هم دچار مشکل خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: دانش آموزانی که دارای اختلال شنوایی هستند با تمرین و تکرار بیشتر و حضور در کلاس های آموزشی می توانند در تکلم خود را بهبود ببخشند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ