فهرست

با هدف فرهنگ سازی برای مطالعه؛

اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهرستان نیر

در راستای فرهنگ سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ویژه برنامه های فرهنگی با حضور کودکان در کتابخانه های عمومی شهرستان نیر برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، برنامه قصه گویی و بازدید از کتابخانه عمومی امیرحسین فردی شهرستان نیر بمناسبت هفته ملی کودک با حضور مدیر ، مربیان و نوآموزان پیش دبستانی اطلس شهرستان نیر، در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۱ در محل کتابخانه صورت پذیرفت؛ در این برنامه ابتدا مسئول کتابخانه؛ فاطمه ندیری هدف از اجرای این برنامه را ایجاد شور و شوق و نشاط در کودکان و تشویق به عضویت در کتابخانه و خواندن کتاب دانست و با تشریح خدمات کتابخانه و فرآیند عضویت رایگان ، امانت و بازگشت کتاب و ... برای کودکان پرداخت و سپس کتاب «ما دوستیم قهر و دعوا نمی کنیم» ترجمه شیما فتاحی، توسط مسئول کتابخانه قصه گویی و عروسک گردانی ازکتاب «می می نی حالا تمیزترینی» شعر خوانی شد و درادامه بازی حباب در حیاط کتابخانه با مشارکت نوآموزان اجرا شد.
    
 
  
 
  
 
اجرای ویژه برنامه «جشن کتاب و کودک»  در تاریخ 19 مهر ماه 1401 بمناسبت هفته ملی کودک با مشارکت کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و با حضور دانش آموزان پسرانه دبستان ولایت در محل کتابخانه  عمومی شمس تبریزی شهرستان  و معرفی و قصه گویی از کتاب «دماغ مترسک» نوشته مجید راستی توسط فاطمه ندیری ؛ مسئول کتابخانه عمومی امیرحسین فردی انجام شد.
گفتنی است در این برنامه ابتدا کتابداران به تشریح خدمات کتابخانه های عمومی و فرآیند عضویت و امانت کتاب پرداختند و سپس در ادامه شعرخوانی ، معرفی کتاب و قصه گویی توسط کتابداران شهرستان صورت گرفت و دانش آموزان به بازدید از قسمت ها ی مختلف کتابخانه و نمایشگاه کتاب پرداختند .
  
            
 برنامه « شعر خوانی از کتاب : کی بود ، کی بود؟ خروسی بود» سروده افسانه شعبان نژاد بمناسبت هفته ملی کودک در مهد کودک مهتای شهرستان نیر توسط فاطمه ندیریمسئول کتابخانه عمومی امیرحسین فردی شهرستان نیر  جزو برنامه هایی بود که با هدف نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و دوستی با کتاب  از دوران کودکی در بین کودکان برگزار شد.
 
  
 
برگزاري نمايشگاه كتاب به مناسبت هفته كودك با حضور دانش آموزان دبستان ولايت، در كتابخانه عمومي شمس تبريزي شهرستان نير، توسط پيمان جليل پور، و شعرخواني کتاب «علي كوچولو كلاغ شد» و «علي كوچولو و مدرسه»، از كتاب «شعرهاي شيرين براي بچه ها»، سروده شكوه قاسم نيا و اسداله شعباني، توسط پيمان جليل پور، براي دانش آموزان دبستان ولايت، در 19 مهر ماه برگزار شد.
  
 
 
کتابخانه علامه امینی نیز با هدف ارتقای سطح آگاهی کودکان و تقویت خلاقیت، نشاط و حفظ سلامت؛ برنامه‌های مختلفی را توسط مسئول کتابخانه، زینب انجامی با همکاری مدارس برگزار کرد.
قصه گویی، شعرخوانی، آموزش کاردستی و اوریگامی، برپایی نمایشگاه کتاب و آشنایی با کتب مرجع و نحوه استفاده از آنها، عضوگیری ، طرح "هر هفته، دو تا کتاب می خونم" با مشارکت زینب انجامی مسئول کتابخانه علامه امینی و مدرسه صدیقه الزهرا برگزار شد.
  
 
  

     
 
 
نسخه قابل چاپ