فهرست

همزمان با هفته وحدت و گرامیداشت هفته کودک؛

جشن کتاب کودک در کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) هشجین برگزار شد

امام جمعه بخش هشجین گفت: رشد آگاهی های اجتماعی، دشمان را در اعمال نفوذ و تفرقه افکنی ناکام می گذارد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همایش جشن کتاب کودک، با حضور حجت الاسلام علی صفا بخش، امام جمعه بخش هشجین؛ رضوان صادقی، معاون فرماندار خلخال؛ رضا دلگشا، بخشدار هشجین؛ علی پیرمون، شهردار هشجین؛ حمایت نوروزی، رئیس شورای بخش و جمعی از فعالان فرهنگی و مسئولان بخش هشجین برگزار شد.
امام جمعه هشجین در این همایش ضمن گرامیداشت هفته وحدت و هفته کودک، پیام اصلی این هفته را اتحاد و هوشیاری و تمسک به قرآن و پیامبرو عترت پیامبر عنوان کرد و اظهار داشت: دشمنان با استفاده از ابزار های مختلف تهاجم فرهنگی بویژه بنگاه های گسترده رسانه ای سعی در ایجاد تفرفه در بین آحاد امت اسلامی را دارند که به فضل  الهی و با تمسک به قرآن و پیامبر رحمت (ص) با هوشیاری مردم ایران این توطئه ها و تفرقه افکنی ها ناکام خواهد ماند.
وی کسب علم و دانش و ارتقای توانمندی در حوزه های مختلف را نیاز ضروری جامعه امروز دانست و با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) افزود: اگر مومنی بمیرد و از او ورقی که در آن مسأله ای علمیه نوشته شده باشد برجای بماند، آن ورق حجابی خواهد بود میان او و میان آتش، و به هر حرفی که در آن ورق نوشته باشد خداوند عالم نعمات بیشماری را در آخرت به او اعطا خواهد کرد.
حجت الاسلام علی صفابخش با بیان اینکه آغاز رسالت نبی مکرم اسلام با دعوت به « خواندن» از سوی پرودگار متعال شروع شده است خاطر نشان کرد: در اسلام به کسب علم و دانش به صورت مکرر سفارش شده است و این مطالب به صورت روایات نسل به نسل در میان امت اسلامی منتقل شده است.
امام جمعه هشجین با تشریح و بررسی ارزش کار علما نسبت به خون شهدا  خاطر نشان کرد: طبق روایات اسلامی در قیامت ارزش کار علماء سنگین تر از خون شهداء می باشد زیرا علماء با روح مردم سر و کار دارند و می توانند با یک قطره مُرکب، جامعه ای را متحول کنند و مانع نفوذ دشمن شوند.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه بیش از 20 هزار نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام سجاد (ع) هشجین جهت استفاده علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی ساماندهی شده است اظهار داشت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاههای اجتماعی و فرهنگی مورد وثوق مردم هستند و علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای، در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی با محوریت کتابخوانی، نقد و بررسی و معرفی کتاب، نشست های کتابخوان، برگزاری مسابقات کتابخوانی، محافل قرآنی و محافل شعر در کتابخانه های عمومی، خواستار مشارکت اقشار مختلف بویژه فعالان فرهنگی و مسئولان در جهت ارتقای سطح کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم این بخش شد.
در ادامه این مراسم، کوثر صبوری، نویسنده کتاب «عطر امید» که در حوزه کودک و نوجوان نگارش شده است را معرفی کرد.

همچنین فرشته مولایی نویسنده کتاب «فرهنگ مثل ها» این کتاب را که در مورد ضرب المثل ها و آداب و رسوم مردم بخش هشجین منتشر شده است را معرفی کرد.
محمد رضا عظیمی از فعالان حوزه فرهنگی و اجتماعی در ادامه این همایش فرهنگی با اشاره به قدمت تاریخی هشجین گفت: مکتب خانه ها و مدارس در دهه اول سال 1300 هجری شمسی توسط عالمان فرهنگی و دینی فعال بوده اند و حاصل این قدمت فرهنگی، تربیت شخصیت های دانشگاهی و فرهنگی بوده است که در دانشگاههای اقصی نقاط دنیا در حال ارائه خدمات علمی هستند.

در پایان این مراسم آقایان؛ ازبرگرمی، صداقت توکلی، قدرت رستمی، ملکعلی ملاح، محمد نجیبی و مهری شجیعی از شعرای بخش هشجین سرود های خود را قرائت کردند.
گفتنی است در حاشیه این مراسم مسابقه نقاشی و دیوار نویسی در بین اعضای کودک کتابخانه برگزار شد.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ